Ajans News Haber

Kovid, Aile Akraba ve Dostluk
263 Okundu
09 Mayıs 2021 - 13:35

Son iki yıldır vazgeçilmez bir bağ haline geldi yukarıda belirttiğim başlık:

Birileri yapay virüs , birileri yeni savaş düzeni ve birileri de Çinden çıkan virüs diye adlandırıyor. Senaryo kurmakta mahirizdir ancak adım atmakta maalesef ki çok geçiktiğimiz zamanlar oluyor.

İmkan meselesi derler ya demek ki imkanımız yok ki tebdirleri almakta çoğu zaman gecikiyoruz öyle yada böyle bu virüs illeti geldi çattı bu saatten sonra bununla yaşamayı öğrenmeye bakmalıyız şimdi tamam birileri diyecek ki yaşamayı öğrenelim öğrenmesine de kiramız ne olacak, giderimiz ne olacak, borçlarımız ne olacak ve çocuklarımızın isteyipte veremediklerimiz ne olacak inanın buna verecek cevabım yok ancak eleştirip ve çözüm yolları aramak hususunda birbirimize destek çıkmayı başarabilirsek rahatlıkla bu süreci atlatmak adına umut verici gelişmeler  yaşanabilir.

Birileri sürekli bir şekilde yazmamı istiyor; Ya virüs geldi biz kiraları erteler veya almazlar diye düşünürken kiralara akıl almaz zamlar yapıldığının söylemleri  geliyor. Bunu ben görüyorsam sen görüyorsan demek ki ya sen yapıyorsun yada ben yapıyorum sonuçta birileri bu zor günlerde malını kayıp etmek istemiyor ama insanlık kayıp oluyor bunu göremiyoruz en önemli ahlaki değerlerimizi yitiriyoruz lütfen farkına varalım şimdi kira demişken sadece oraya takılmayalım gıda vb. Ne olursa her şey artmış durumda arkadaşlar bunu biz yapıyoruz birileri uzaydan gelip yapmıyor.

Sözümün dokunduğu kişiler diyebilir ya kardeşim bunları senin için yazmak kolay malın olaydı da sen yapaydın üstüne ekleyerek bizimde borçlarımız bizimde dertlerimiz var eee o zaman bende diyecem ki ALLAH’tan derdiniz  var dert olan haliniz buysa dert olmayan halinizi düşünemiyorum

Bundan bir ay önce bizde ailecek kovid illetine düştük en değerli varlıklarımız olan anne ve babamız şiddetli bir şekilde atlattı hala bile etkileri görülüyor nasıl sarsıldık anlatamam RABBİM kimseye yaşatmasın hem maddi hem manevi çöküntü hasıl oluyor ancak bunu gördüm ki gerçekten biz çok şanslıyız kocaman bir aileye ilgi alaka gösteren akrabaya ve dostlara sahipmişiz hepsine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum var olasınız.

Ya bunun olmadığı insanlar ne yapsın diye düşünmedim de değil o yüzden ailemiz, akrabamız veya dostumuz olmadan birilerine yardım edelim bir yarasını saralım kendimize tepeden bakmayalım zira tepede sabit kalan görülmemiştir.

Bu anlattıklarımın hepsini birer birer gün içerisinde yaşıyoruz. Evet lütfen uygulanan tedbirlere uyalım elimizden geldiği kadar kendimiz de ekstra tedbirler uygulayalım bunu kimse yaşamasın gerçekten çok zor bir durum gençliğimize güvenirdik ilk iki gün bel ağrısından kas ağrısından bir hal olduk nerde kaldı o güç nerde kaldı o ego kibir verhasi kelam geçin bunları sağlık gidince dünya aldığın başka tat kalmıyor emin ol o yüzden bunları bilip merhamet etmeye bak bugün bana yarın sana devletlerin bile gücünün tükendiği yerde senin mi gücün bitmeyecek ha insan kardeşim

Şimdi gönül denilen yer ile muhasebeye girip yanlış yaptıklarımıza bir bakalım ve dürüstçe kendimize de bir ok atalım bakalım ne olacak hadi buyrun indirimler gelsin ,ikramlar gelsin ve insanlığın verdiği huzur gelsin hayal mi gerçek mi zaman gösterir.

Yapan kazanır yapmayan sadece kendini aldatır. Hele bir çalın o çalamadığınız kapıları girin o dar sokaklara adam yemiyorlar orda böyle yaparsak Diyarbakır olarak ülke olarak kazanacağız ha yapmaz isek bizler de dürüstlükten pay almamış zor günlerde halka her türlü zorluğu gösteren zalim insanlar arasına yazılmış oluruz.

Sadece geleceğe değil bugüne de yatırım yapıp bugünde insanlık kazansın diyebilelim. Yahu buda geçermiş insanlık ile tekrar tekrar diyebilelim…

                                                                                                                              Halil İbrahim DEMİR 

Halil İbrahim Demir

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.