Ajans News Haber

“Ukrayna’da kurulan sirk”

“Ukrayna’da kurulan sirk”
Halil İbrahim DemirTÜM YAZILARI
142 Okundu Okundu
11 Mart 2022 - 22:29

Savaşın en acı anları kadın ve çocuklara ulaşan zararlardır diyerek başlarken yeni oyunlara kapı aralanmış ve yeni acı çığlıklar dünya siyasetine yön veren para kasalarının iki dudağı arasında kalmıştır. İstediklerini gösterip istemediklerini gösterme gereği bile duymuyorlar. Bir komedyen olan Ukrayna Cumhurbaşkanın’dan bu denli bir cesaret şahsım adına beklemiyorken kendisi de ülkesine verilen desteğin sadece sözde olacağını zannımca beklemiyordu.

Ancak batının ayak oyunlarının hiçbir zaman bitmeyeceğini demokratik gibi görünüp aslında dünyayı kan gölüne çevirenin asıl yüzleri olduğunu bizlere hatırlatıp geri çekilip sahnenin arkasında kazançlarına bakıyorlar bizlerde duygularımızın esiri olup mazlumun yanında olmak arzusuyla tepkimizi ortaya koyuyoruz. Umarım daha da ilerisine gitmeden ülkemizi yönetenler tarafsızlığımızı korumaya yönelik akıllıca hareketler sergilerler zira iha ve sihaların satılıp aktif olarak kullanıldığı Ukrayna’ya bu harekatın gerçekleştirilmesi gelişi güzel seçilmiş bir nokta değildir. Avrupa Abd ve Rusya’nın ortaklaşa ilerlediği normal akıl düzeyinde olan her bireyin fark edeceği bir durumdadır.


Danışıklı bir kazanç savaşı da diyebiliriz. Belli olan Avrupanın işçi açığını Ukrayna halkıyla dolduracaklar Romanya beş yüz bin mülteci alabiliriz diye açıklama yaparken Polonya hele ki Yunanistan bile buna destek veriyorsa sebebin bu olduğu aşikardır.


Yapılan bu açıklamalar Bir Mısır, Suriye, Irak , Bosna, Filistin veya Afrika ülkeleri için hiçbir zaman dile getirilmedi. Bu durum savaştan çok şova dönüştürülmüş kazanç kapıları ardına kadar açılmış ceplerin şakırtısı dünya acılarının yükselmesine en büyük sebep olurken kulakları sağır olan bu bilinçsizler hala demokrasi naraları atarak vicdanlarını serinlettiklerini sanıyorlar.
Ülkemiz üzerine kurulan senaryoları da ilerleyen günlerde zannımca baskılayacak şekilde arttıracaklardır.

Vakur duruş sergileyip yapılacak olan her türlü açıklama ve harekatta defa kez düşünmeden adım atılmamalıdır. Bir oyun bile olsa mahsum Ukrayna halkının gelen ücretsiz yardımlara bile o yoklukta sakinlikle müdahil olmaları bizim hafta sonu yaşanan yağ krizinde parasıyla satın almak için bile yağ kavgalarına girişmeleri onların adına sevinmemizi ve bu durumda olan vatandaşlarımızın saflığa üzülürken bu oyunlarla nasıl baş edeceğiz diye düşünmemize aşırı bir şekilde sebep olmalıdır.


Ülkemizdeki gündemin sadece Ukrayna savaşına endesklenmemesi gerekir bozulan dengelerin ülkemizin iç sorunlarına yönelip çözüm odaklı planlamalar yapılmasını gerektirmektedir. Tarımla iç içe olan ülkemizin dışa bağımlılığının tamamıyla ortadan kaldırılıp ihracat yapabilecek kıymetli yatırımlara dönüşmesi için bu anlamda desteklemeler yapılmalıdır. Bunun önemini bu savaş veya yaptırımlardan da bariz zarar görerek yeterince tecrübe etmedik mi ?
Ukrayna halkı için üzülürken yapılan bu müdahalenin yeni dünya düzeni üzerine kurulan en büyük planlardan bir tanesi olduğunu görmekte bize geleceğe umutla bakmamız için sebepler oluşturdu.


Yıllar sonra bunun sonuçları ülkemize eğer ki liyakate önem verip iş yapacak değerli insanların görev verirsek çok pozitif şekilde yansıdığını göreceğiz.
Abd ve Avrupa dalga geçer gibi sözüm ona yaptırım kararları alırken bir yandan da işçi açığını kapatmak adına en büyük hamlelerini bu yönde gerçekleştirmek üzereler doğalgaz içinde girmemişlerdir. Bunlar çok vicdanlı ve demokratik insanlardır değil mi ?


Neye özenip neyi yıkabileceğimizi açıkça görelim yıkmak demişken düşünceleri yıkmaktan bahsediyorum bir savaş oyunu varken yeni bir yıkım savaşından bahis açmıyorum 84 Milyonluk Ülkemizde Nice Adnan MENDERES’LER , Turgut ÖZAL’LAR, Selahaddin-i EYYÜBİ’LER ,FATİHLER Kanuni Sultan SÜLEYMAN’LAR, ve ERBAKAN’LAR ve daha nice özel insanlar yetişmiş ve yetişecektir.


Geleceğe umutla bakıyor ve liyakat sahibi kıymetli insanların göreve gelip bu tür kurulmuş ve kurulacak olan sirkler ile aslanlar gibi mücadele edeceklerdir.

Halil İbrahim Demir

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: