Ajans News Haber

H. İbrahim Demir: Kadının Sesi

H. İbrahim Demir: Kadının Sesi
Halil İbrahim DemirTÜM YAZILARI
72 Okundu Okundu
14 Ocak 2022 - 16:14

İnce ,narin ve güzel yüz kadının tanımlamalarında bulunan en hassas duygular arasındadır. Kadını anlatmak kelimelere, hikayelere, romanlara ve hatta ülkelere çoğu zaman sığamamıştır. Uğruna hayatlar bitmiş, hayaller sonlanmış ve kırık kalplerin hüzün çiçeği toprağa tohumlar serpiştirmiştir.


Geçmişte kadına verilen değer ayaklar altında ve yıkık bir viraneye çevrilmiş iken gül yüzlü biri gelmişti kadına hak ettiği değerin verilmesi hususunda mücadelelere girişmiş kadının bir güle eşdeğer olduğunu erkeklere emanet ve başlara taç edilmesini öğretip bunu baştada kendi uygulamıştır.


Bugün kadına reva görülenler o zamanlara istinaden ayaklar altına alınmış durumda kadının başlara taç edilmiş hali bedeniyle reklamlara ve doğal olarak birilerinin ceplerini doldurmak için araç haline getirilip bunun da artarak devam etmesi başta şahsımı üzmesiyle beraber toplumun yozlaşmasına, bizlere öğretile gelmiş inanç ve kültürümüzden uzaklaşmamıza en büyük sebebtir.


Binlerce yıldır yaşam sürmemize rağmen kadının ve erkeğin fizyolojik yapısının hangi giyim tarzına uygun olduğunu nelerin iyi gelip nelerin iyi gelmediği konusun da herhangi bir araştırma konusunun insanların ulaşabileceği gerçekler hiç anlatıldı mı hiç duyduk mu ?
Kadının sesi diye başlamış iken erkeklere değinmeden olmayacaktı. Malum cinsiyet iki olduğu için bir kadın ve bir erkek zaman içerisinde bebek,çocuk, yetişkin ve yaşlı diye hallerimiz değişkenlik göstersede cinsiyet sadece ikidir kadın ve erkek ötesi de yoktur.

Aksini iddaa eden gidip kendini bir uçurumdan aşağı atsın
Acizane tavsiyem çıkar uğruna kadın bedeninin sergilenmesine göz yummayalım buna karşı duralım elimizle, dilimizle yada kalbimizle bunu reddettiğimizi haykıralım.


Kadın ve erkeğin eşit oranlarda haklarının savunulması en büyük isteğim olmakla beraber bunun günümüz şartlarında pekte uygulanmadığını sadece kağıtların üzerinde belirli cümleciklerden ibaret olduğu sanırım ortada bunun olması için kağıtların üzerinde yazılanların yeterli olmadığı ve bunun aslında aile yapısı içerisinde başlayan temel eğitimle olabileceğini biliyoruz. Sonrasında kaliteli eğitim kurumlarının sağlıklı hale getirilip verilen eğitimin ahlak düzeniyle yapıcı olmasınin sağlanması kişiler hayata ne değer de ne vazifeyle mücadele etmesi gerektiğini yaşatacaktır.


Kadın sadece çocuk doğurmak için bu hayata gelmemiştir. Saygıyı en çok hak edenler arasında ancak unutulmamalıdır ki verilen saygının hayatta sergilediğimiz hal ve hareketlerde oldukça alakalı olduğu konusunda hem fikiriz sanırım.
Kadının erkeğe bağımlı olması sadece maddiyat yönüyle olmamalı ve hatta hiç olmamalı bu maddiyat değil midir ? Üç kuruş için oluşmuş evlilikleri bitiren yada devam ettirip sağlıksız aile ortamından yetişen sağlıksız bireylerin hayata katılmasına ve böylelilkle topluma zarar verme durumlarının arttığını görebilmekteyiz.


Kadına vereceğiz değer ve saygı aslında kendi öz değerimize ve öz saygımıza katkıda bulunabileği gibi bizden küçük olan kardeşlerimizin, evlatlarımızın ve toplum içerisinde yer alan diğer bireylere de çok güzel örnekler doğuracaktır.


Kadın bedeninin kendisine özel olduğunu ve bir maddi bağımlılığı olması bile ailesine eşine ve yaşadığı topluma uygun hareketler de bulunmakla mükelleftir. Erkek te aynı şekilde bunları yapmakla mükellef olmakla beraber üstüne düşenler daha fazladır. Mecburiyet halleri hariç erkeği kadının, kadını da erkeğin yerine koymaya çalışır isek maalesef ki kötü örnek olmakla kalmaz, hayatta mutsuz ve bir ömür bitmeyecek sorunlar yumağına kendimizi kendi ellerimizle bakın dikkatinizi çekiyorum kendi ellerimizle sürüklemiş oluruz. Günün sonunda ne eşler ne aileler ve nede toplum olumlu yönde hiçbir şey kazanmayacaktır.


İlerleyen süreçlerde tekrar konusuna değinmeyi çok isterim çok fazla vaktinizi almadan hani herkes tarafından bilinir. Kadın erkeği rezilde vezir de cümlesini alalım kadınlar herkesi vezir etmenize gerek yok mutlu etseniz yeter (:


Tabi o hata yapan davarlara da seslenmek istiyorum kadının yerini unutmayın sizleri mutlu edince sizde o mutluluğa bir ayna olmasını bilin
İnsan akıllı bir varlıktır. Düşünmeyi bilen aklını iyi veya kötü yönde kullanabilendir. Benim tavsiyem kötü olun şimdiki zamanda herkes iyi ya iyi olduğu için hayatımız muhteşem güzel gidiyor. Laf aramızda herkes iyi ise bu sorun kimden çıkıyor ?

                                                               Halil İbrahim DEMİR
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: