Ajans News Haber

H.İbrahim Demir: Hoşgeldin Ramazan bayramı
454 Okundu
12 Mayıs 2021 - 15:44

Bir Aylık Huzurla gelip dert ile dönen Ramazan Ayını da geride bırakıp sevinç nişanesi olan bir bayrama daha kavuştuk.

Elvada Şehr-i  Ramazan elveda tekrar kavuşur muyuz bilinmez ancak bilinen odur ki sana karşı olan kıymeti artık ayaklar altına almak isteyenler çoğunlukta önceden saygı olurdu;  ulu orta yiyilip içilmezdi ancak bunu yitirenler çok olmuş bilmezler ki sana bunu reva görerek seni ortadan kaldıramayacaklar. Hasretle sana kavuşacağımız günü bekleyeceğiz

Sözlerime devam ederken fark ediliyor mu ? Yabancı tüm markalar sırf satış yapabilmek için en iyi müslümanlar arasına adları yazılmış gibi hareket ediyorlar ve bununla göz boyamaya devam ediyorlar; şekersiz bayram mı olur, ihtiyaç kredisiz bayram mı geçer ve eski bayramlara olan hasretimiz gibi subliminal mesajlar vererek kendilerini muhteşem derece de iyiler olarak göstermeye devam ediyorlar ancak arka bahçelerine ve geçmişlerine bakılınca hiçbir değer yargısı olmayan kazanmak için herşeyi yapabilecek ülkeler olduğunu bariz olarak ortaya koymaktadır.

Böylesi bir günde bunlar söylenir mi diyenler olacaktır. Evet söylenir nasıl ki kutsalımız olan Mescid-i Aksaya dokunuluyorsa hemde kutsal ayımız olan Ramazan ayında yapılıp Ramazan bayramında da devam ettiriliyorsa bizde bunları söyleyip bunların oyunlarını ortaya çıkarmalıyız.

Alternatifler oluşturup üretime geçmeliyiz, bilgiye ulaşmalıyız ve bizi saran yılmışlık örtülerini üzerimizden atmalıyız. Bunları yapmadan israilin şu malını veya bu malını alma diyerek sadece kendimizi kandırıp günü kurtarmış olduğumuzu zannedeceğiz. Müslüman dediğin uyanık olacak, umutsuz olmayacak ve geleceğe yönelik adımlar atacak.

Müslüman genci sen onların yazılım ile oluşturup sana sattıkları senden para kazanıp zamanını çaldıkları pubg mobile denilen uygulamalarına girip oynadıktan sonra nasıl duracaksın bunların karşısında ileride evladına nasıl bir gelecek bırakmayı planlıyorsun tiktok vb sosyal medya alanlarında çalışmaksızın vücutlarını sergileyip, büyükleriyle dalga geçilen videoları hazırlayıp üzerlerinden para kazanmayı mı öğreteceksin evladına nasıl bir faciayaya sebeb olduğunu görmeyecek misin?

Ramazan ayı ve Ramazan bayramı dolayısıyla hayır yapmayı riakarlığa çevirmiş insanlar ne olacak bir kutu veriyor elli yüz resim çektiriyor. Değerli büyüğüm hayırdır o resimleri ahiret yurduna delil olarak mı sunacaksın ne oluyor bize ne bir kendimize gelelim ya yarını olmayan insanlar gibi hareket etmekten vazgeçelim o ihtiyaç sahibi yarın ben veya sen olabiliriz ne hakkın var bunu  ayan beyan ortaya sunmaya  lütfen yapmayın bunu tüm bunları söylerken gönlünde iyilik besleyen güzel insanlara saygılarımı ve hürmetlerimi sunuyorum.

İşte bu problemler eşliğinde yinede müslüman umutsuz olmaz anlayışıyla bir olup dirilecek inanışıyla kucaklaşmayı bilelim bizlere uzatılan elleri eleştiri de olsa tutup bir bakalım fayda görelim aman banane de demeyelim bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyorsak bizde ala yılan yoktur. Biz bize o zararı fazlasıyla veriyoruz.

Biz Müslümanlar hoşgörüyü hiçbir zaman terk etmeyeceğiz bize zararı olmayana zararımız değil faydamız dokunacaktır. Biz Müslümanları cani olarak göstermeye çalışanlar canilerin ta kendileridir.

Başınızı ağrıttık ancak duyulması ve görülmesi gereken konular vardır bunları ihmal etmeyelim. Eşimizi dostumuzu sevenlerimizi ailemizi ve akrabamızı ihmal etmeyelim.

Bu vesileyle Ramazan Bayramının Mescid-i  Aksaya ve zulüm gören kimler var ise huzur bulmasını zulünden kurtulmalarına, zalimlerinde yok olmasına ve İslam Aleminin birliğine sebeb olmasını diliyorum.  

Halil İbrahim Demir

Halil İbrahim Demir

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.