Ajans News Haber

Farelere duyurun ev sahibi geldi: Zerzavan Kalesi

Farelere duyurun ev sahibi geldi: Zerzavan Kalesi
¨Cihat TOPRAKTÜM YAZILARI
182 Okundu Okundu
03 Aralık 2021 - 7:08

—FARE’lere DUYURUN ;
EV SAHİBİ GELDİ !..
ZERZEVAN KALESİ —

Son iki aydır, Diyarbakır ili Çınar ilçesi sınırları içinde bulunan Zerzevan Kalesi Kazı başkanı Aytaç Coşkun ile alakalı üst üste aldığımız ihbarlar bizi, Cumhurbaşkanlığına hitaben bu dilekçeyi yazmaya mecbur etmiştir. ilginçtir, ayrı ayrı zamanlarda, ayrı ayrı yerlerden gelen bu ihbarlar hep birbirini doğrular niteliktedir.
Gelen bu ihbarları, www.ajansnews.com.tr haber sitemizde veya Diyarnews gazetemizde de haber yapacağız.
Hatta ulusal basınıda haberdar edeceğiz. Zira, kamuoyunun da bu iddialardan haberdar olma hakkı vardır. O yüzden gelen ihbarları bizzat sizinle paylaşıyoruz.
Gelen ihbarlar ve iddialar sırasıyla şöyledir:
1-) Zerzevan Kazı başkanı Aytaç Coşkun, aynı zamanda Ambar Kazı Alanı’nın da başkanıdır. Aytaç Coşkun, Ambar Kazı Alanı’nın bütçesinden, Zerzevan Kalesi Kazı alanı için harcamalar yapmaktadır.
2-) Yine Aytaç Coşkun, Ambar Kazı Alanında çalışması gereken elemanları, Zerzevan’da çalıştırmaktadır.
3-) Aytaç Coşkun’un başkanlık yaptığı Zerzevan ve Ambar kazı alanlarında kullanılması için gönderilen ödenekler, şatafatlı kahvaltılar, şaşaalı yemekler ve birbirinden gereksiz işlerde harcanmaktadır.
4-) Zerzevan Kalesi’ne gelen ziyaretçiler, Kazı Başkanı Aytaç Coşkun tarafından -bilinçli olarak- olduğundan fazla gösterilmekte, gelen ziyaretçilere ve resmi kurumlara abartılı rakamlar söylenmekte, bu sayede hem toplum hem de resmi kurumlar yanıltılmaktadır.
5-) Aytaç Coşkun, kazı başkanı olarak, ekibiyle beraber kazı yapacağına, zamanın büyük bir bölümünde şovmenlik yapmayı tercih etmiş, gelen ziyaretçilere rehberlik hizmeti vermeye başlamıştır. Bu rehberliği de bilimsel hiçbir alt yapısı ve dayanağı olmayan efsane ve mitolojilerle süslediği hikâyeler oluşturmaktadır.
6-) Aytaç Çoşkun isimli zatın, Zerzevan Kazı Alanı içinde bulunan Mithras Tapınağı için oluşturduğu algı da dudakları uçuklatan cinstendir. Zira gelen ziyaretçilere, bu alanda yurt dışından gelen kimliği belirsiz kişiler tarafından bazı aletlerle bir takım ölçümler yapıldığını söylemektedir.
Bu kimliği belirsiz kişiler kimlerdir? Bilen yok, gören yok…
Güya, Mithras’ı ziyaret için başta Amerika olmak üze dünyanın büyük ve gelişmiş ülkelerinden Rockefeller gibi büyük ailelerin mensupları gelmişler, Zerzevan bölgesinde bir helikopter pisti istemişlerdir.
İlginçtir, söz konusu bu ziyaretçileri gören, duyan, bilen yoktur.

Anlayacağınız bütün bu anlattıklarıyla Aytaç Coşkun isimli şahıs, sahte bir gizem ve esrar havası oluşturmaya çalışmakta ve böylece insanları kandırmakta bir mahsur görmemektedir.
Şimdilik, Aytaç Çoşkun isimli şahıs hakkındaki iddiaların bu kadarını vermekle yetineceğiz.
Dediğimiz gibi, burada ifâde ettiklerimiz şimdilik birer iddiadır. İlgili kurumların yapacağı tafsilatlı araştırmalar hakikati ortaya çıkaracaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: