Ajans News Haber

Azîz Gülmüş: Sakıncalı İsim

Azîz Gülmüş: Sakıncalı İsim
Aziz GülmüşTÜM YAZILARI
121 Okundu Okundu
08 Aralık 2021 - 20:10

Sakıncalı İsim

… / Hükümet konağının merdivenlerini ağır ağır tırmanarak üçüncü kattaki Nüfus Müdürlüğü’ne gitti. Küçük bir İlçe olduğu için herkes birbirini tanıyordu. Nüfus Müdürlüğü’nde çalışan Memurlar da yabancı değildi, İlçe halkından tanıdık kişilerdi. Onu gören genç memurlardan biri sordu:
–Buyur Cemil abi! dedi gülümseyerek..
–Yeni doğan çocuğumu kaybedeceğim dedi Cemil..
İşlemler sırasında çocuğun adı sorulunca, “Şervan” diye yanıt verdi. Memur, “Olmaz, sakıncalı” dediğinde, o ısrarla bu isimde diretti. Memur onu Müdüre yönlendirdi. Müdür de yasalara aykırı diyince münakaşa ettiler. Müdür, “Çık dışarı bak polis çağırırım” dediğinde, Cemil, “Polisin feriştahı gelsin” diye bağırdı. Koridordaki arbede üzerine bitişik odanın kapısı açıldı Kaymakam içeri girdi, “Neler oluyor burada” diye öfkeyle bağırınca Müdür ceketinin düğmelerini ilikleyerek durumu Kaymakam’a yalaka bir halde izah etti. Bunun üzerine Kaymakam öfkeli bir şekilde bağırdı :
–Terörist ve sakıncalı isimlere müsaade edilmez burası Türkiye Cumhuriyeti adam gibi bir isim yazdırıp git! dedi.
Cemil, içeri dönerek memurun yeniden işlem yapmasını istedi. Memur, Cemil’e:
–Ne olsun? diye sordu. Cemil hiç istifini bozmadı :
–Adı Müdür olsun! diyince memur önce bir tereddüt etti ama ardından gülümseyerek tamam diyip evrakları Müdüre imzalatması için Cemile verdi. Cemil asık suratlı Müdürün önüne evrakları bıraktığında Müdür gülümsedi :
–İsmini Müdür koymuşsun.. dedi. Cemil başını sallayarak onayladı. Müdür evrakları imzaladı ve Cemil’e verdi. Cemil, kapıdan çıkarken Nüfus Müdürüne dönerek :
–Bu Müdürün yüzünden bugün kötü fırça yedim, şimdi gidip anasını si…ceğim! dediğinde Müdür öfkeden kıpkırmızı kesildi. Tam kapıdan çıkıp gidecekti ki gülerek Müdüre :
–Beyim merak etme bir dahaki çocuğun ismini de Kaymakam koyacağım.. diyerek gitti..

Aziz Gülmüş

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: