Ajans News Haber

Eğitim Yaz Boz tahtasına döndü!
166 Okundu Okundu
25 Haziran 2022 - 9:26

Görevden alınan ilçe müdürleri ve il milli eğitim müdür yardımcılarının mahkeme kararı ile geri dönmesi eğitimi olumsuz yönde etkiliyor.
Diyarbakır’da nerdeyse her ilçe milli eğitim müdürü keyfi uygulamalar yüzünden mahkemelik olmuş.
Diyarbakır’ın En büyük ilçesi ve en çok öğrencisi olan Kayapınar ilçemizde de bu ilçe müdürlerinin sık sık değişimi çocuklarımızın eğitimini maalesef olumsuz etkiliyor, planlanan projeler yarım kalıyor.
Kayapınar eski ilçe milli eğitim müdürü Faruk ERDAŞ bey mahkeme kararı ile tekrar geri döndü.
Peki Kayapınar ilçesinde milli eğitimde güzel çalışmalar projeler üreten herkesin farklılıklara tanık olduğu başarılı ilçe müdürü Aydın AK’ın araştırmacı gibi pasif bir göreve atanması manidardır.
Özellikle eğitime liyakat ve ehliyet çok önem arz ettiği bir kurum olması hasebiyle bu uygulamalar “memleket kendi kaderine terk edilmiş” gibi görünüyor.
Faruk ERDAŞ bey’in yöneticilik ve/veya eğitimciliğini sorgulamıyorum elbette ki o da başarılı bir yöneticidir ki tekrar hakkını iade almış.
Manidar olan ise Kayapınar ilçesine eğitim ve öğretim konusunda açıkara ivme kazandıran, ufku açık , AYDIN AK bey neden pasif göreve çekildi?
Eğitim ve öğretimde Bu kadar farklılık oluşturan liyakatlı ilçe milli eğitim müdürüne ödül verilmesi gerekirken araştırmacı olarak ilmüdürlüğüne alınıp pasifleştirmesi akıllara zarar bir durum!..
Bu hatadan en kısa sürede dönülmesi gerektiğini düşünüyorum.

Cihat TOPRAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: