Ajans News Haber

Aziz Gülmüş: Görüşmecim Kuru Soğan Göndermiş

Aziz Gülmüş: Görüşmecim Kuru Soğan Göndermiş
Aziz GülmüşTÜM YAZILARI
52 Okundu Okundu
09 Ocak 2022 - 19:55

Görüşmecim Kuru Soğan Göndermiş

Eşi, toplumsal meselelerden bi haber bir aydının, bir devrimcinin işi oldukça zordur.. Hele bu bir erkek ise, kadına anlatacağı pek bir şeyi yoktur.

Diyelim ki erkek eş yazdıklarından veya eylemlerinden dolayı tutuklandı. Eeee aydın olmanın, devrimci olmanın kefareti hapistir. Hapise girdiniz diyelim, size hapis içinde zindanı yaşatır. Nasıl mı? görüşme gününde görüşünüze gelir sitem üstüne sitem.. “Bizi mahfettin! Ülkenin sorunları sana mı kalmıştı? sen mı kurtaracaksın bu toplumu? Millet evinde, keyfinde, rahatında bizse acı çekiyoruz..! hani uğrunda mücadele ettiklerin nerede? gelip kurtarsınlar seni? “

Mahfolursunuz, arkanızdaki en güçlü kale yıkılmıştır.. beyniniz allak bullak olur.. sistemin replikleri size kabuslar yaşatır dört duvar arasında..

Sonra arkadaşlarınızın bilinçli, okumuş eşleri ile görüşme yerindeki diyaloğlarına tanık olursunuz, “Aslanım, seninle gurur duyuyoruz..! arkandayız, bizleri hiç merak etme.. herkes çok iyi.. çocuklara hem analık, hem babalık yaparım.. sen bizim onurumuzsun..! Avukatınla ve arkadaşlarınla görüşüyorum, davayı takip ediyoruz.. çıkman için herşeyi yaparım, yeterki moralini iyi tut..! sen yüreğimizdesin..! “

Kendi eşinin sitem ve bıdı bıdısı ile bu konuşmaları karşılaştırır bir kez daha yıkılır.. Bu saatten sonra yanlış evlilik tercihi onu bir kez daha zindanın kör karanlığında boğar..

Ey bekar, aydın ve devrimci idealleri olan şovalye ruhlu dostlarım!
Ya cahil (yakışıklı/güzel) eş, ya idealleriniz.. yoksa Kıble ile Hortum ikileminde kalırsınız, şansınız yaver giderse kıble, gitmezse hortuma katlanmak zorunda yaşarsınız.. Yeşil soğan beklerken, Kuru soğanla karşılaşırsınız.

De benden söylemesi..

Aziz Gülmüş

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: