Ajans News Haber

Bağlar’da ‘Bir gün değil, 365 gün temizlik’ sloganı

Bağlar’da ‘Bir gün değil, 365 gün temizlik’ sloganı
¨Cihat TOPRAKTÜM YAZILARI
31 Okundu Okundu
08 Temmuz 2021 - 13:29

Diyarbakır’ın Bağlar Belediyesi, ilçeyi temiz tutmak için başlattığı temizlik seferberliğini mesai zaman gözetmeden aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla her bölgede görevlendirilen ekipler günün her saatinde yaşam alanlarını temiz tutmak için çaba harcarken, oluşturulan mobil ekipler de vatandaşlardan gelen şikayetlere anında cevap vererek talep edilen bölgelerde temizlik yapıyor, artıklar ve çöpler toplanarak ilçe görüntü kirliliğinden arındırılıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, teknik imkanlar ve çevre dostu araçlarla ana arter cadde ve sokakları temizleyerek vatandaşların günlük yaşamına sunuyor. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, günlük olarak temizlik konusunda yapılan çalışmaları takip ediyor.

“Biz çözüm hizmet için buradayız”
örgütü tarafından kaçırılan evlatları için HDP il başkanlığı önünde oturma eylemi yapan ailelerin bulunduğu çadır bölge de günlük olarak temizlenerek hijyen hale getiriliyor. Yapılan hizmetten memnun olduklarını aktaran aileler, “Her koşulda yanımızda oluyor” dedikleri ’na teşekkür etti.
400 binden fazla nüfusu ile 36 ilden büyük olan Diyarbakır’ın kalbi konumundaki Bağlar’da sürdürülen temizlik hizmetlerini önümüzdeki süreçte geliştirerek devam ettireceklerini belirten Başkan Hüseyin Beyoğlu, “Bizim vatandaşlarımızdan ricamız, taleplerini hiç tereddüt etmeden bize iletsinler. Biz çözüm hizmet için buradayız. Yine kendilerinden talebimiz, bu şehir hepimizindir. Hep beraber temiz tutalım ve çevreyi kirletmeyelim. Bu konuda hemşerilerimizin sağduyusuna güveniyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: