Ajans News Haber

H.İbrahim Demir: Kime Göre Neye Göre Aşk!
426 Okundu
09 Ekim 2021 - 12:37

Aşk nedir ya soralım  var mı bir cevabı belki de yüzlerce, binlerce hatta insanların düşüncelerini eklersek sayıları kadar aşkın anlamı vardır.

Birileri aşkı lüks ve şatavata harcarken birileri hüzünle gelecek diye umutvarken birileri de o aşkını kayıp edip artık dünyadan göçmüş olduğunu kabullenmekle  geçiriyor bu hayatı.

Her ne kadar kabul etmesekte hayat değer yargılarına ters gelse bile içimizde ve hayat içerisinde yaşadıklarımız ve yaşattıklarımızdan ötürü aşık olduğumuz kişiler, nesneler, inançlar, hayatlar ve hatta eşyalar  vardır. Bunlara ulaşmak için düşününce kendimizden ödün verdiğimiz birçok şey bulunmakta kimisi açık kimisi içimizde gizlidir veya birilerinin dilindedir ki bu en tehlikeli  olanıdır.

Her ne olursa olsun sonuçta aşık olduğumuz gerçeğini değiştirmemektedir.

Aşk olsun sadelikle, güzellikle ve içtenlikle ama çıkar işin içine girmesin çıkar dünyanın yavan tadına aldanıp sonunda hüsrana uğramamak için kendimizi sorguya çekmenin aslında tam vaktidir.

Evet aşkla beraberdir sevgi iki insanın birbirini sevmesine değinirsek karşılıklı olup kavuşanların mutluluğu heralde daha üst seviyelerdedir diye fikir edinirken hayat içerisinde sevenin gözü kördür sözünün de kimi yerde haklılık payının arttığını görüyoruz. İşin özüne varınca aslında aşk denilen dipsiz kuyuda  hiçbir zaman kayıp olmayacağımızı düşünüp savunmazsızca bırakıyoruz kendimizi  soruyoruz kendimize aşk olmadan henüz bir tık önce kullanabileceğimiz bir akıl olsaydı diye ama asıl aşkın da akıl ile olamayacağını kafamıza yerleştirmiş durumdayız .

O yüzdendir ki akıl olsa bilse kullanmayı başka aşık olduğumuz yerlere sarf etmişizdir.  Bu yan aşk dalları servet, makam, eşya veya bir hayvan sevgisi  çok başka olan tanınma arzusu şöhret gibi vb arttırabiliriz.

Yaklaşım biçimimiz belki de bu zamane gençliğine ters geliyor ancak vakti saati gelince bir ayrılış oluyor her yerden her mekandan her alemden ve sonunda bu dünyadan bitmeyen bir durum bir hal gören oldu mu ki bitmeyecek gibi daldan dala zıplıyoruz.

Aşk ile başladık ve bu aşkları çeşitlendirmeye devam ederken bizde ki her başlanğıç sonumuzu da anımsatmıyor değil  hüzün ve sorunlarla boğuşmak yerine yan dallarda ki aşk ocaklarına vuruyoruz kendimizi  unutmak için mesale alkol alıp, uyuşturucu kullanan insanlara değinelim bunları kullandıktan sonra sorunları çözmek yerine bu defa vücuda zarar vermekle büyüyor aslında unutmak yerine anlık bir geçiş sağlayan o hal bitince gerçeğe ulaşmamak adına tekrar almayı tercih etmemizde bir aşktır. Her ne olursa olsun bir kopuşun olacağını bilip birine el uzatmak bu kadar zor olmamalı pişmanlıklar geriye dönüşü sağlamıyor.

Neye kime aşık olduğumuzu bilip öyle hareket etmenin vaktidir ki bozulan bir düzene bizde kendimizi  bozarak etki etmeyelim elimden geldiğince sakin bir anlayış ile değinmeye çalıştım biliyoruz ki bu değer yargılarını parçalayan insanlar aslında kendilerini parçalamıştır da haberleri zarar onlara ulaşınca  olmaktadır. 

Halil İbrahim Demir

Halil İbrahim Demir

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.