Ajans News Haber

Konservatuar adayları Bağlar Belediyesi’nin desteğiyle sınavlara hazırlanıyor

Konservatuar adayları Bağlar Belediyesi’nin desteğiyle sınavlara hazırlanıyor
¨Cihat TOPRAKTÜM YAZILARI
6 Okundu Okundu
08 Temmuz 2021 - 13:27

’ın İlçe Belediyesi, üniversite adaylarına yönelik açtığı ücretsiz TYT-AYT kurslarından sonra konservatuar adayları de önemli bir hizmeti devreye soktu. Belediyenin sunduğu imkanlarla 60 öğrenci, 4 uzman hoca tarafından Ağustos ayında yapılacak sınavlara hazırlanıyor.


’ın İlçe Belediyesi, eğitime yönelik desteğini yeni bir çalışmayı hayata geçirerek sürdürüyor. Son iki yılda ücretsiz TYT-AYT kurslarıyla imkanı olmayan çok sayıda öğrencinin önemli üniversitelere yerleşmesini sağlayan belediyenin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bu kez konservatuvar ve güzel sanatlar fakültelerindeki müzik bölümü özel yetenek sınavlarına girmek isteyen öğrencilere sınav öncesi ücretsiz hazırlık kursu çalışması başlattı. Ayşe Şan Parkı’nı bunun gençlere tahsis eden ’nun desteğiyle 60 öğrenci, 4 uzman hoca tarafından Ağustos ayındaki sınavlara hazırlanıyor. Halk Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak hazırlanan ücretsiz kurs imkanı öğrencilerin yüzünü güldürdü.

“Her konuda yanınızda yer almaya devam edeceğiz”
Çalışma yapan öğrencileri ziyaret eden Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, öğrencilerle bir süre sohbet ederek her konuda yanlarında olduklarını ifade etti ve başarı dileğinde bulundu. Başkan Beyoğlu, “Ücretsiz TYT-AYT kurslarımızla önemli bir hizmet sunduğumuz çocuklarımıza şimdi de özel yetenek sınavları imkan sağlıyoruz. Burada iyi hazırlanarak inşallah hayalini kurdukları bölümlere ve üniversitelere yerleşecekler. Biz her konuda yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bizim için çocuklarımızın eğitimi ve geleceği her şeyden önemlidir. Onların başarısı bizi ziyadesiyle mutlu ederek buna benzer yeni projelere teşvik edecektir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: