Ajans News Haber

Sicarettin ATAK: YAŞAMA DAİR
689 Okundu
15 Temmuz 2023 - 15:54

5 milyar yıllık bir geçmişi olan yaşadığımız dünyanın zor zamanlarina tanıklık ediyoruz ayakta durma , durabilme anlamında.

Eski taş devrinden , cilalı taş devrine ordan orta çağ yeni çağ yakın çağ dönemleri de zor ve hayatta kalabilmek için insanlığın tüm zorluklara göğüs gerdiği zaman dilimleri. Ve ilk atalarımızın doğaya karşı büyük mücadeleleri sonucu bugünlere ulaşmış olduğumuz red edilemeyecek bir gerçeklik.
Ama asıl konumuz eski tarih ve hayatta kalabilmek için verilen mücadele değil.


Şuan ki zaman ve içinde olduğumuz kaos. Farkında olduğumuz ama farkına varmamak için kendimizi kandırdığımız zaman dilimi .


İnsanlığın en rahat ve konforlu yaşaması gereken bir dönemdeyken kapitalizm emperyalizme mahkum olmuş halk topluluğu layık olduğu yaşamı maalesef yaşayamıyor. Modern çağın hiçbir nimetinden faydalanmayan çoğunluk kadercilik adı altında dayatılan çürümüş yaşamı kabul etmiş görünüyor maalesef. Marx ‘in insanlığa önerdiği sosyalizmi bugünümüze uyarlamayi becerebilseydik insanlık hak ettiği yaşamı bugün yaşıyor olacaktı.


Yaşadığımız coğrafyada iktidarın zamlarla insanlığı daha çok köleleştirmeye mahkum edip fakirleştirmesine tepkisiz kalmamız emperyalizmin bizi getirdiği noktadan aldığı güçle,iktidarın politikalarindan her sabah bir zam haberiyle gözümüzü açtığımızda itiraz etmeyeceğimizi bildiğinden aldığı güç ile zengini zengin ,fakiri fakir etmekte olan politikalarından geri adım atmaması burdan kaynaklı.
Ama direnen mücadele eden insanlık bu çarkı bir gün illa ki kıracaktır. İşte o zaman zafer direnen insanlığın yenilgi ise sömürenlerin olacaktır…

Siracettin ATAK

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.