Ajans News Haber

H. ibrâhim Demir: BU SÖZDE FAİZSİZ EV SİSTEMLERİ BANKA MI

H. ibrâhim Demir: BU SÖZDE FAİZSİZ EV SİSTEMLERİ BANKA MI
Halil İbrahim DemirTÜM YAZILARI
14 Okundu Okundu
15 Temmuz 2021 - 15:22

Bir evim, Fuzel ev, Emin evim ,katılım evim finans evim , birikim evim , çözüm tasarruf ev, mesken finans ve hedef evim gibi daha varda eklemek gereği duymadım nereye doğru gidiyoruz anlamıyorum her birine baksan faizsiz mükemmel bir ödeme sistemi ama neymiş üyelik ücreti varmış ama neymiş evine geçtikten sonra taksitler artıyormuş ya güzel kardeşim siz ne kime neyi anlatıyorsunuz bildiğiniz faizle ile iş yapıyorsunuz üstüne deniliyor ki teminat mektubu veriyoruz merkez bankasına ait deniliyor.

Birde bunun denetleyicisi hani bunun hesap soranı korkunç paralar ortada dönüyor.


Halkı dolandırıp kaçanların sayısının tavan yaptığı şu günlerde insanların birikimlerinin heba edilmesine olanak sağlayacak bu tür uygulamaların çıkan birkaç yasa ile önü kesilmiş olsa da henüz yeterli seviyede değil.

Kişilerin bu anlamda güvenlik kaygılarının giderilmesi gereken daha birçok konu var.
Ben inanıyorum ki yetkililer bu konuyu gündemlerine alıp çözecektir. Aksi takdirde birçok insan zarar göreceği gibi ülkemizde yüksek miktarda dolandırma olaylarında devasa büyüklükte döviz çıktısı oluyor. Bu da ülkemize çok ciddi zararlar vuruyor. Her ne kadar banka sistemlerini ülkenin sırtına bindirilmiş yük olarak görsem de en azından bu güvenilmez sistemlerden görecekleri zararları görmeyecekleri bankaları desteklememekle beraber mantıken daha iyi buluyorum.


Bu tür sistemlerin temeline bakıldığında yüksek getiri az ödeme gibi insanların iştahını kabartan internet reklamlarıyla yayılımı sağlanıyor. Belki de en önemli konu internet aleminde ki zararlı reklamların kontrol atına alınmasını sağlayacak bir mekanizmanın oluşturulması bu tür olayların önüne geçilmesi için bir set olacaktır.


Olaylara yaklaşım biçimim eleştiri ağırlıklı olsa da çözüm yollarını da kendi çapımda öneri olarak sunmaktayım. Profesyonel bir çok devlet adamı bu işlemin üstesinden çok rahatlıkla gelebilecektir. İsteğim odur ki önleri açılsın kolaylık sağlansın.


Bu ve bunun gibi konulara değinmeye zaman buldukça devam edeceğim çokta fazla uzatmadan gayet mesajımı verdiğimi düşünüyorum son olarak; bu tür yerlere itibar edip birikimlerinizi de lütfen heba etmeyin birikimleriniz üzerinden bu tür sistemler hem ileride doğacak dolandırıcılık için kapı aralarken aynı zamanda da sahiplerini zengin ettiğinizi de unutmayın kalın sağlıcakla

                                                         Halil İbrahim DEMİR 
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: