Ajans News Haber

Mehmet ÇET: MÜBAREK KADİR GECESİ

Mehmet ÇET: MÜBAREK KADİR GECESİ
MEHMET ÇETTÜM YAZILARI
30 Okundu Okundu
27 Nisan 2022 - 20:43

Af ve mağfiret olanaklarını zirveye taşıyan, yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik duygularının yoğun bir şekilde yaşandığı, pek çok hayır ve hasenatın yapıldığı Mübarek Ramazanı Şerif’in sonuna yaklaşmış bulunmaktayız.

Bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen Kadir gecesini idrak ederek yaşayacağımız bu kutlu geceye bizi kavuşturan yüce Rabbimize hamd olsun.

Manevi lütuf ve bereket kapılarının ardına kadar açık olduğu bu mübarek Gece’nin, yolumuzu ve ruhumuzu aydınlatması en büyük dileğimizdir.

Mübarek ‘Kadir Gecesi, Sema kapılarının ardına kadar açıldığı, insanlığın hidayet rehberi Kur’anı Kerim’in indirilmeye başlandığı, dua ve tövbelerin. Rabbimiz Katında kabul buyrulduğu, son derece özel ve müstesna gecelerdendir.

Bu mübarek gecenin getirdiği esenlik ve selametin şehrimizi, ülkemizi ve bütün insanlığı çepeçevre kuşatarak tüm dünyada barış ve huzurun hâkim olmasını temenni ediyorum.

İnsanlığa Rahmet Olarak Gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in (S.A.V.) ‘Kim Kadir Gecesini, faziletine inanarak ve mükâfatını da, Cenabı Allah’tan umarak ihya ederse, o kimsenin geçmiş günahları bağışlanır’ şeklinde müjdelediği kutlu bir zaman dilimine yeniden kavuşabilmek, hepimiz için, bir nimet ve lütuftur.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta aziz milletimiz ve tüm İslam Âleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor, bu gecenin Ülkemize, İslam Âlemine ve bütün insanlığa barış, huzur ve mutluluklar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum’

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: