Ajans News Haber

Mehmet Çet: <strong>BİRLİKTE VARIZ</strong>
229 Okundu
29 Mart 2023 - 11:27

6 Şubat 2023 Pazartesi günü meydana gelen iki deprem 7.7 ve 7.6 şiddetindeki ve 10 ilimizi etkileyen depremde hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyor, ailelerini de sabır vermesini niyaz ediyorum. Ülkece hepimizin başı sağ olsun.

Meydana gelen deprem felaketinde 50 bin den fazla insanımızın ölümü bütün Türkiye’yi yasa boğdu. Bizler ne kadar üzüldüğümüzü söyle sekte ölenlerin yakınlarından daha fazla üzüntü hissedemeyiz; ateş düştüğü yeri yakar.

Ancak böyle büyük acıların toplumu derinden sarsan ve birleştiren bir özelliği var. İnsanlar ölenlere, onların kederli yakınlarına üzüldüğü gibi, bu acıların toplumsal ve siyasi anlamını da biliyor. Bu yüzden sorumluluk hissediyor, bu iyi bir şey.

Bizi insan yapan haslet, sevinçleri paylaşabildiğimiz kadar bu kederli zamanlarda da acıyı paylaşabilmek, sorumluluk hissetmek, elden geleni yapmaktır. Bir toplum böyle olur.

Yaşanan bu deprem felaketinde Ülke halkının sergilediği birliğin çok önemli olduğunu, tüm kışkırtmalara, bir grup medyanın ahlaki olmayan yayınlarına rağmen bu coğrafyada mezhep, ırk fark etmeden acıyı paylaşmanın güzel örnekleri verildi.

Bu sefer, 10 şehir ve 13 milyon insanın etkilendiği dünyanın gördüğü en büyük kara depremlerinden birini yaşamamıza rağmen, belki de ilk kez “dezenformasyon” çabalarında başarılı olamadılar. Depremi fırsata çevirip Türkiye’yi kaosa sürükleyemediler. Depremden bir darbe çıkaramadılar.

Çok büyük felaketlerden geçerek kaynaşmış, imanı çelikleşmiş bir milletiz. Şüphesiz bunu da atlatacağız.

Devletsiz millet, milletsiz devlet olmayacağı gerçeğiyle atamaz Kanun-i Süleyman Han’ın

Halk içinde mutebere bir nesne yok devlet gibi

Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi…

Sözlerini kulağımıza küpe yapalım vesselam

Esen kalın

MEHMET ÇET

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.