Ajans News Haber

Mehmet Çet: 15 Temmuz Gecesi

Mehmet Çet: 15 Temmuz Gecesi
MEHMET ÇETTÜM YAZILARI
48 Okundu Okundu
16 Temmuz 2021 - 12:48

Türkiye, 15 Temmuz 2016 gecesi, tarihinde benzerine şahit olmadığı bir darbe işgal girişimini yaşadı. Ancak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşu, hükümetimizin istikrarlı tutumu ve milletimizin ülke ve devletine sahip çıkmasıyla bu işgal girişimi sabah gün doğmadan bertaraf edilmiştir.

15 Temmuz 2016 gecesi Türkiye kolay kolay unutulmayacak inanılmaz bir geceydi. Türk milleti bir kez daha tarihe geçecek büyük bir destan yazdı bu kâbus dolu geceyi zafere çevirmeyi bildi.

Bombalara, mermilere korkunç saldırılara vücudunu siper etti. Tankların altına yattı, mermilerin önünde durdu. Hiçbir yeri kırıp dökmeden, bayrağından başka hiçbir silah kullanmadan, imanından başka hiçbir yardım almadan bir destan yazdı.

Ülkemiz, tarih boyunca bulunduğu coğrafya, tarih temsil ettiği misyondan kaynaklanan önemine binaen birçok saldırı, istila ve işgal girişimine sahne oldu. Ama hiçbir harici düşman ve saldırılar asker kisvesi altında maskelenmiş 15 Temmuz 2016 Fetö cuntası kadar vahşi olmamıştır. Kendi meclisini, Cumhurbaşkanlığını, Güvenlik kuruluşlarını uçaklarla bombalayan, masum insanların üzerine tanklarla saldıran, ağır silahlarla tarayan bu Fetö canileri kadar gözü dönmüş olmamıştır. Çok şükür ki ’ın yardımı, Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu milletimizin ülkesine sahip çıkma basiretini ortaya koymasıyla bu caniler hedeflerine ulaşamadılar.

15 Temmuz gecesinin asıl Türkiye’yi şaşırtan taraflarından biri de, olay anında sonrasında Batı basınında yapılan değerlendirmelerdi. Güya Batının müttefiki, bir Nato ülkesinde en hafif deyimiyle demokrasiye ve ülkeye bir saldırı yapılıyordu, Batı basını ve Batılı yetkililer saldırıyı neredeyse keyifle karşılıyorlardı.

Küresel, Haçlı dünyası ‘’ demokrasi’’, ‘’Özgürlük’’ palavralarına ihtiyaç duyulduğu takdirde Batı bu amaçla darbe de yapar. Dünyada bunun örnekleri pek çoktur. Bu anlamda Haçlı Batı dünyasına güven olmaz.

Günün sözü: oyunbozanların en hayırlısıdır.( Enfal süresi 30.Ayet

Facebook: mehmetçet21

Twitter: mehmetçet21

Mehmetcet21.blogspot.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: