Ajans News Haber

Münir Karaloğlu: Kadına Yönelik Şiddeti Kınıyorum

Münir Karaloğlu: Kadına Yönelik Şiddeti Kınıyorum
100 Okundu Okundu
07 Mart 2021 - 12:26

Diyarbakır valisi Diyarbakır büyükşehir belediyesi başkan vekili Münir Karaloğlu,8 mart kadınlar günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

KADINA ŞİDDETİ KINIYORUM, REDDEDİYORUM! 

Kadın toplumun aynasıdır. Hayatımıza ayna olan tüm kadınların “8 Mart Kadınlar Günü” kutlu olsun.  

Bir toplumun gelişmişliği kadına verdiği değer kadardır. Kadın ne kadar değerliyse, toplum da o kadar değerlidir. Kadın mutluysa, toplum da o kadar mutludur. Kadın ne kadar huzurluysa, toplum da o kadar huzurludur. Bu düşünceyi, “Cennet Anaların Ayakları Altındadır” anlayışıyla hayata geçiren bir inancın mensupları olarak; devlet meselelerini dahi hanımlarıyla paylaşan bir milletin, kültürün mirasçıları olarak, biz de kadınlarımızı baş tacı ediyoruz, etmeliyiz. Buna mukabil, her türlü ayrımcılığı, her türlü gayrı insani tavrı, davranışı şiddetle kınıyorum, reddediyorum.

Maalesef, köklü inancımıza binlerce yıllık kültürel tecrübemize rağmen, bu manada sıkıntılarımız var. Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de, toplumumuzda da hepimizi üzen hadiseler yaşıyoruz. Bu manada inanç ve kültürel değerlerimizden bir kopuş, bir savrulma olduğu açık. Bugün hepimizin fark ettiği, hissettiği, yaşadığı bu toplumsal savrulmayı, mutlaka ama mutlaka acilen tamir etmeliyiz. Kadına yönelik inancımızı yeniden kuşanmalı, kültürel değerlerimizi onarmalıyız.  Kadınlarımızın mutluluğunu, huzurunu; toplumsal saygınlığını yeniden sağlamalıyız.

Bunun hepimize büyük görevler düşüyor. Bu manada, Cumhurbaşkanlığı Hükumeti olmak üzere, kamu olarak, önemli çalışmalar yapıyoruz. Valiliğimiz öncülüğünde, kampanyalar, projeler hizmetler yürütüyoruz. Kızlarımızın eğitimine, kadınlarımızın gelişimine, iş sosyal hayata katılımına yönelik projelere, pozitif ayrımcılık yaparak, öncelik veriyoruz, destek veriyoruz. Kadınlarımızın toplumumuzdaki hak ettiği saygınlığa kavuşması için çalışmaya, bu yöndeki gayretlerin yanında olmaya ve desteklemeye devam edeceğiz. İçtenlikle inanıyorum; başaracağız.

Bu inançla, tüm kadınları en kalbi duygularımla selamlıyorum. Kadına yönelik şiddetin her türlüsünü kınıyorum, reddediyorum!  Şiddet cinayet duymak yerine, kadınlarımızın başarı hikâyelerini okuyacağımız mutlu yarınlar niyazımla, gününüz kutlu olsun.

Münir KARALOĞLU

Diyarbakır Valisi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: