Ajans News Haber

DÜ ile Bismil Belediyesi arasında kadın istihdamını geliştirme protokolü

DÜ ile Bismil Belediyesi arasında kadın istihdamını geliştirme protokolü
123 Okundu Okundu
08 Mart 2021 - 17:56

ile Bismil Belediyesi S.S. Bismil Kadın Girişimi Üretim İşletme Kooperatifi işbirliği kapsamında protokol imzalandı.
Protokol, Bismil Belediyesi, S.S. Bismil Kadın Girişimi Üretim- İşletme Kooperatifi ve Bismil Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ile ortaklaşa olarak verilecek eğitimlerin parçası olarak Bismil ilçesinde bulunan üniversite arazisi üzerinde yürütülecek eğitim projeler kapsamında tarımsal üretim, iş ve işlemler açısından tarafların yükümlülüklerini kapsıyor.

Modern mutfak uygulamaları alanlarında da verilecek
Protokolün amacının S.S. Bismil Kadın Girişimi Üretim İşletme Kooperatifine üye kadınlara Bismil Meslek Yüksekokulu dersliklerinde kadınlara yönelik eğitim, toplumsal cinsiyet eşitliği, kadın hakları, anne çocuk sağlığı, girişimcilik, e-ticaret, modern tarım uygulamaları, sinema ve kadın, tiyatro ve kadın, müzik ve kadın, resim ve kadın, psikoloji, beslenme, afet eğitimi, çevre koruma, butik pastacılık, modern mutfak uygulamaları alanlarında verilecek.

Kadınlar tarımsal ürünlerin yetiştirilmesi, işlenmesi eğitimi alacak
Her ders 24 saat olacak şekilde akademisyenlerince sürekli merkezi üzerinden eğitimler verilecek bu üyeler tarafından katma değeri yüksek çilek, çörek otu, safran gibi çok yıllık tarımsal ürünlerin yetiştirilmesi, işlenmesi ve pazarlanması konularında eğitim de görecekleri belirtildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: