Ajans News Haber

Yenişehir’e yeni eğitim merkezi

Yenişehir’e yeni eğitim merkezi
40 Okundu Okundu
18 Haziran 2021 - 15:36

 ’ın Yenişehir ilçesinde bulunan Rabia-tül Adeviyye Kadın Kültür Merkezinde kadınlara farklı branşlarda eğitim veriliyor. Eğitim merkezinde ayrıca kırsal mahallelerde oturan hiç sinemaya gitmeyen çocuklar da sinemayla tanıştırılıyor.


Yenişehir Kaymakamı Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci’nin talimatlarıyla eğitim faaliyetlerine başlayan Rabia-tül Adeviyye Kadın Kültür Merkezinde eğitim alan kadınlar atık materyalleri değerlendirerek ev ekonomisine de katkı sağlıyor. Kaymakam Beşikci, Rabia-tül Adeviyye Kadın Kültür Merkezi kompleksinde Destek Merkezi (ADEM) eğitmenleri tarafından 17 derslik içerisinde birçok eğitim verildiğini söyledi.

Kaymakam Beşikci, “Merkezimizde ayrıca 54 kişilik cep sineması da bulunmakta bu cep sinemalarımızda eğitimlerimizin yanı sıra kırsal mahallelerimizden getirdiğimiz öğrencilerimizi de sinemayla tanıştırmaktayız. ADEM eğitmenlerimizce çocuklarımıza bale salonunda bale dersleri, müzik sınıfında bağlama, piyano saz dersleri, deri atölyesinde kadınlara ham deriden kemer, tablo, hediyelik eşya ve atık materyallerden petchwork çanta yapımı öğretilmekte, bilgisayar sınıfında 13 yaş ve üzeri çocuklar grafik tasarım kursu, yiyecek atölyesinde dünya mutfağı başta olmak üzere yiyecek tarifleri ve teorik eğitimler, Kur’an-ı Kerim kursu, kuaförlük atölyesi, okuma-yazma sınıfı, el sanatları atölyesi, fitness salonu, kütüphane, konferans salonu, çocuk bakım ve oyun odası bulunmaktadır. Giyim atölyelerimizde, ’Biz de çöp yok, kırkyama yapıyoruz’ anlayışıyla kursiyerlerin evlerinden getirdikleri atık ve kullanılmayan giyim eşyalarını değerlendiriyoruz. Resim atölyesinde dekoratif ahşap süsleme ve takı tasarım eğitimlerini alan kursiyerler isterlerse kendi tasarladıkları takıların satışını yapabiliyorlar” dedi.


Yenişehir Kaymakamı Belediye Başkanı Murat Beşikci Rabia-tül Adeviyye Kadın Kültür Merkezin alınan eğitimlerin ardından kursiyerlerin aldıkları sertifikalar ile usta öğretici olarak çalışabilecekleri imkanlarında sağlandığını anlatarak, sertifikasını alan öğrencilerin Sanayi Meslek Yüksekokulunda usta öğretici olabildiklerini sözlerine ekledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: