Ajans News Haber

Hayırseverlerin Eğitime Katkısı Artarak Devam Ediyor

Hayırseverlerin Eğitime Katkısı Artarak Devam Ediyor
65 Okundu Okundu
10 Haziran 2021 - 12:23

Geçtiğimiz hafta içerisinde bir hayırsever vatandaşla imzalanan protokolünün ardından Vali Münir Karaloğlu Yenişehir ilçesine yapılacak olan başka bir okul için hayırsever Fatma Gönül Özsoy adına Perran Toksöz ile protokol imzaladı.

Hayırlara dönük protokollerin artması temennisinde bulunan Vali Karaloğlu’nun bu çağrısına yurdun dört bir yanından Diyarbakırlı vatandaşlar karşılık veriyor. Birçok ve kütüphane için yapılan protokollere bir yenisi daha eklendi. İstanbul’da ikamet eden aslen Diyarbakırlı hayırsever Fatma Gönül Özsoy tarafından Yenişehir ilçesi Üçkuyu mahallesine 24 derslikli bir ortaokul yaptırılacak.

Hayırsever Özsoy yerine yeğeni Perran Toksöz’ün katıldığı ve İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan’ın da yer aldığı protokol imza töreninde Karaloğlu, hayırseverlere teşekkürlerini iletti.

2022 Yılı Şubat Ayına Yetiştirilecek

Eğitimin için çok önemli olduğunu söyleyen Karaloğlu, hem Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kamu bütçesi eliyle hem Toki tarafından yık – yap şeklinde depreme dayanıksız okulların yapımı projesi kapsamında hem de hayırseverlerin katkısıyla eğitime dönük altyapı ve yenileme çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Vali Karaloğlu, hayırsever Fatma Gönül Özsoy tarafından yaptırılacak ortaokulla ilgili olarak 2021 -2022 eğitim öğretim yılının ikinci dönemine yetiştirme arzusunda olduklarını ifade etti.

“Türkiye’nin her yerinden Diyarbakırlı hayırseverlerin katkı sunmasını temenni ediyoruz”

Diyarbakırlı hayırseverlere daha önce yaptığı çağrısını yineleyen Karaloğlu, “Diyarbakır’da genç bir nüfusumuz var. Bu genç nüfusu avantaja çevirmenin yolu bu genç nüfusu iyi eğitmekten geçiyor. İyi eğitim için eğitim kurumlarına ihtiyacımız var. Onun için Diyarbakır’da hayırseverlerimizin bu seferberliğe katkı vermesini bekliyoruz.” dedi.

Yalnızca ’da yaşayanların değil Diyarbakır dışında yaşayan Diyarbakırlı hayırseverlerin de eğitim seferberliğine katkı sunmasını isteyen Karaloğlu, yapılan protokol ile hayırsever Özsoy’un babası Osman Ocak Nakiboğlu’nun adının da Diyarbakır’da yaşayacağını dile getirdi.

Özsoy adına protokolü imzalayan Toksöz ise, “İnşallah bugün başlangıcı yapacağız. En kısa zamanda, okulun en güzel şekilde bitirilip Milli Eğitime bir kazandırılmasının gururunu yaşayacağız ailece… Hepimiz için hayırlı olsun.”  şeklinde konuştu.

Yaklaşık 9 bin 785 m² bir alan üzerine yaptırılacak ortaokula hayırsever Fatma Gönül Özsoy’un babası eski Milletvekili Osman Ocak Nakiboğlu’nun ismi verilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: