Ajans News Haber

Diyarbakır’lı gençlere fotoğraf kursu

Diyarbakır’lı gençlere fotoğraf kursu
88 Okundu Okundu
19 Mart 2021 - 13:45

Diyarbakırlı gençlere yönelik başta olmak üzere sosyal, kültürel istihdam amaçlı mesleki kurslar açan Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, hobi ve meslek edindirme amaçlı gençlere ücretsiz Temel Fotoğraf Eğitimi verecek. Kontenjanın sınırlı sayıda olacağı kursa başvurular 26 Mart’ta kadar devam edecek. Başvuruda bulunmak isteyenler,  https://form.jotform.com/210733015599961b internet adresine girerek karşılarına çıkacak olan formu doldurmaları yeterli olacak. Fotoğrafçılık kursunun eğitimleri Sezai Karakoç Kültür Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Başarılı olanlara sertifikası

26 Mart’ta tamamlanacak olan başvuruların ardından kursa kabul edilecek kişilere Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı, SMS yolu ile bildirimde bulunacak. Kayıt işlemlerinden sonra Temel Fotoğraf Eğitimi’nin ders programı belirlenecek. Halk Merkezi alanında uzman eğitmenlerin görev yapacağı ve toplam saat sürecek olan Temel Fotoğraf Eğitimi’ni başarıyla tamamlayan kursiyerlere Milli Bakanlığı (MEB) onaylı sertifika dağıtılacak.

Eğitimler teorik pratik olacak

Teorik pratik eğitimlerin yer alacağı kursta gençler, ilk etapta fotoğraf makinesinin çalışma prensipleri ve çeşitleri, makinenin bileşenleri, diyafram, enstantane ve iso nedir? Aralarında nasıl bir etkileşim vardır, netlik ve alan derinliği, pozlama, ışık, kelvin, renk, ışığın yetersiz olduğu ortamlarda kullanılan teknikler, çerçeveleme, mizansen, objektif türleri ve etkileri, fotoğraf düzenlemede kullanılan teknolojilere genel bakış konu başlıklarında bilgilendirilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: