Ajans News Haber

2021 YKS sınav giriş belgesi nasıl alınır?

2021 YKS sınav giriş belgesi nasıl alınır?
35 Okundu Okundu
21 Haziran 2021 - 16:12

Üniversite sınavı son çalışmalar yapılırken 2021 YKS yerleri de belli oldu. ÖSYM’nin yaptığı açıklamaya göre, YKS sınav yerleri giriş belgesi sorgulama ekranı erişime açıldı. YKS sınav yerleri ile adaylar TYT, AYT ve YDT oturumlarına nerede, hangi okulda katılım göstereceğini görüntüleyebiliyor. Bu gelişme ile beraber ÖSYM AİS YKS sınav giriş belgesi alma ekranı üzerindeki yoğunluk da artış gösterdi.

ÖSYM YKS YERLERİ SORGULAMA

ÖSYM tarafından 2021 YKS yerleri ile ilgili olarak son dakika açıklaması yapıldı. ÖSYM’nin açıklamasında, günlerdir merak edilen YKS sınav yerleri açıklandı mı sorusuna netlik kazandırıldı. Buna göre, YKS sınav giriş belgesi sorgulama ekranı erişime açıldı. Bu yıl TYT 26 Haziran’da, AYT YDT ise 27 Haziran’da gerçekleştirilecek. Peki, YKS sınav yerleri giriş belgesi nasıl alınır, sınav yerleri sorgulama nereden yapılır?

İşte, 2021 YKS yerleri sorgulama ekranı

YKS SINAV YERLERİ AÇIKLANDI!

26 Haziran 2021 tarihinde uygulanacak olan 2021-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 27 Haziran 2021 tarihinde uygulanacak olan 2021-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) 2021-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 10 Haziran 2021 tarihinde saat 09.00’dan itibaren T.C. Kimlik numaraları aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

YKS SINAV YERLERİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: