Ajans News Haber

100.Yıl ilkokulu II’m in control of my emotions eTwinning projesi
2.575 Okundu
03 Haziran 2023 - 9:48

Diyarbakır Yenişehir 100.Yıl İlkokulu müdürü Mehmet SÖNMEZ rehberlik yapıp okulunda yürüttüğü I’m in control of my emotions eTwinning projesi hakkında şu bilgileri verdi:


” I’m in control of my emotions eTwinning projemiz Türkiye’den 9 ,İspanya’dan 4 ve Romanya’dan 3 ortak ülkenin öğretmenleri rehberliğinde yürütülüyor. Projemizin amacı, Öğrencilerimizin sosyal ve duygusal becerilerini geliştirmek, duygularını tanıma, duygularını doğru ifade etme, başkalarının duygularını anlama ve empati kurabilme, olumsuz duygularla baş edebilme ve duygu kontrol becerilerini geliştirmektir.

Öğrencilerimiz web2 araçlarını öğrenerek projemiz için tasarımlar yaptılar. öğrencilerimiz projemizin bazı çalışmalarında diğer okullardaki ortaklarıyla, bazı çalışmalarda okulda arkadaşlarıyla etkinlikleri yapıp dayanışma ile işbirliği içinde çalışarak ortak ürünler ortaya çıkardılar, bazı çalışmalarda da bireysel çalışıp yeteneklerinin farkına vardılar, öz güvenleri arttı.


Projemizin çalışmalarına diğer paydaşlarımızı da dahil ederek farkındalık yarattık. insanların günlük ve sosyal, akademik hayatlarında, travmatik olaylarla baş etmede duygu kontrolünün önemli olduğu konusunda öğrencilerimizde, velilerimizde ve okulumuzda farkındalık oluşturduk.


projemizde öğrencilerimize 21.yüzyıl becerilerini kazandırmaya çalıştık. etkinlikler öğrencilerin yaratıcılıklarını destekleyen disiplinlerarası bir yöntemle yapıldı.”

Haber: Cihat TOPRAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: