Ajans News Haber

Kayapınar’da . Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

Kayapınar’da . Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı
30 Okundu Okundu
01 Mart 2021 - 12:51

’ın Kayapınar İlçe Belediyesi tarafından kentin güzelliklerini, kültürünü sosyal yaşamını yakından tanımak ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla düzenlenen ‘Kayapınar Belediyesi 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması’ sonuçlandı.

Yarışmada dereceye giren fotoğraflar ödül töreni düzenlendi. Törende konuşan Kayapınar Kaymakamı Belediye Başkan Vekili Ünal Koç, ’ın çeşitli platformlarda tanıtılmasına yönelik olarak Kayapınar Belediyesi 1. Ulusal Fotoğraf Yarışmasını düzenlediklerini söyledi. Koç, “Yaklaşık 2 yıldır Kayapınar’da görev yapıyorum. Ziyaretimize gelenler, bize ‘Diyarbakır’ı biz böyle bilmiyorduk, tanımıyorduk’ diyorlardı. Biz de şunu düşündük, demek ki Diyarbakır yeterince tanınmıyor, bilinmiyor. İsim olarak belki biliniyor ama sahip olduğu değerler, toplum, ülkemiz Dünya tarafından bilinmiyor. Biz de bu anlamda katkı sunmak amacıyla Ulusal fotoğraf yarışması düzenledik. Bazen bir kitabın yüzlerce sayfasının ifade edemediğini bir fotoğraf karesi ile çok güzel ifade ettiniz. Yarışmayı bu amaçla düzenledik” dedi.

Koç, “Biz de istedik ki bu şehri sizin gözünüzle, sizin karelerinizle bütün dünyaya tanıtalım. İnanıyorum ki güzel sonuçlar ortaya çıktı. Dereceye giren fotoğrafları incelediğimizde şunları gördük, somut kültürel varlıklar dışında somut olmayan kültürel varlıklarında ne kadar yoğun olduğunu 33 medeniyetin bugün kendisini nasıl yansıttığını gördük. Bunlar fotoğraf sanatçılarımızın karelerinde adeta ölümsüzleşti. Sanatçılarımızın isimleriyle kitaplaştırdık. Bu kitaplarımızı 81 ile dağıtacağız. Amacımız, ’ı daha iyi tanıtabilmek, Kültürüne, turizmine, ekonomisine katkı sağlayabilmek böylelikle gelecek kuşaklara güzel bir eser bırakabilmektir. Fotoğraf yarışmamıza katılan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bu yarışmanın sonucunun Diyarbakır’a hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: