Ajans News Haber

Diyarbakır’da ‘Lotus’ ‘Yedi renk, yedi dil, bir kadın’ temasıyla seyirci karşısında

Diyarbakır’da ‘Lotus’ ‘Yedi renk, yedi dil, bir kadın’ temasıyla seyirci karşısında
88 Okundu Okundu
13 Mart 2021 - 13:07

Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı Şehir Tiyatrosu’nun geçen yıl Mart ayının başında prömiyerini yaptığı ancak dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle ara verilen ‘Lotus’ oyunu, tedbirlerinin ’da hafifletilmesi ile birlikte yeniden seyircisiyle buluştu.

‘Hayata renklerini veren kadınların hikâyesi ‘Lotus’

Kadının yüzyıllardan beri süregelen toplumdaki yerini sorgulayan, geleceği üzerine tespitlerde bulunan, müziği, dansı tüm renkleriyle kadının anlatıldığı ve “Yedi renk, yedi dil, bir kadın” temasının ön plana çıkartıldığı ‘Lotus’ oyunu, Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezinde sahnelenmeye başlandı. Sonsuzluğun simgesi olan Lotus Çiçeği ile özdeşleşen kadının yaratılıştan bu yana gelen öyküsünün anlatıldığı, Mezopotamya’dan Balkanlara, Kafkasya’dan Arap Yarımadası’na kadar binlerce yıldır ezilen, sömürülen, saklan, emeğiyle, yüreğiyle gölgelerden kurtulan, biçilen rollerin çerçevesinden taşan, hayata renklerini veren kadınların hikâyesi ‘Lotus’ oyununda anlatılıyor.

Her Cuma ücretsiz sahnelenecek

Kurtuluş Bilgilioğul’un yazdığı Civan Kara Handan Ekici’nin yönettiği, ışık tasarımı, müzikleri, dansları, dekor ve kostümleriyle ilgi çeken oyunu büyük bir beğeniyle izleyen seyirciler, oyunun sonunda oyuncuları uzun süre alkışladı. Bütün kadınlarının coğrafyasının ışığı altında sahnelendiği ‘Lotus’ oyunu, Mart ayı boyunca Cuma günleri sınırlı sayıda seyirci HES Kodu zorunluluğu ile Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezinde ücretsiz olarak sahnelenecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: