Ajans News Haber

11. Yörex Yöresel Ürünler Fuarına Diyarbakır’dan katılım
459 Okundu
21 Ekim 2021 - 23:18

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) katkılarıyla Antalya Ticaret Borsası tarafından düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX), 11’inci kez kapılarını ziyaretçilere açtı.

Antalya ilinde 24 Ekim 2021 Tarihine kadar sürecek olan ve 11. Yörex Yöresel Ürünler Fuarına Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican EBEDİNOĞLU ve DESOB Yönetim Kurulu Üyeleri katılım sağladı.

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır’ın YÖREX’in fikir babası olduğunu dile getiren Hisarcıklıoğlu, Çandır’ın bu organizasyonla müthiş bir başarıya imza attığını söyledi.

YÖREX’te Türkiye’nin tüm renklerinin bir araya geldiğine işaret eden Hisarcıklıoğlu, doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine tüm Türkiye’nin burada, birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde yan yana durduğunu belirtti.

Coğrafi işaretlerin bugün bu kadar biliniyor ve önemseniyor olmasında oda, borsa, kadın girişimciler ve YÖREX’in önemli rolü bulunduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “YÖREX, ülkemizde coğrafi işaret ekosisteminin gelişmesine de önemli katkılar sundu. 10 yılda tescilli coğrafi işaret sayısı 110’dan 921’e, başvuru sayısı ise 160’tan 721’e çıktı. YÖREX, coğrafi işaret algısının ve bilinirliğinin artmasını sağladı. Ayrıca YÖREX, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) özel ödülüne ve Oda-Borsa Proje Yarışması jüri özel ödülüne layık görüldü. YÖREX artık Türkiye’nin yöresel ürünler ve coğrafi işaretler vitrinidir.” dedi.

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.