Ajans News Haber

Yeşil Yıldız derneğinden yazıkonak belgesine eğitim desteği

Yeşil Yıldız derneğinden yazıkonak belgesine eğitim desteği
147 Okundu Okundu
07 Aralık 2021 - 19:33

Yeşil Yıldız derneğinden yazıkonak belgesine eğitim desteği
Programa Ak Parti İl Başkanı Sn Şerafettin Yıldırım
Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Sn Canan Şavlı
Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk DiyanetSen Diyarbakır şube başkanı Ömer EVSEN STK başkanlarım katılım sağladı.

Merkezi Diyarbakır’da bulunan Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Elazığ Yazıkonak Beldesinde bulunan 2 ilkokul 2 ortaokul ve bir liseye 60000 kaynak kitap 5000 okuma kitabı hediye etti.
Yeşil Yıldız Derneği baskanj Yahya ÖGER  Elazığ ilimiz için şimdiye kadar kitap konusunda yapılan en büyük kampanyaya imza atmanın onurunu yaşıyoruz.
Yazıkonak Belediye başkanımız sayın Hatif ÇADIRCI bey  tarafından yazıkonak için böyle bir teklif geldiğinde dernek olarak gönüllerimize çağrıda bulunduk.Çağrımıza karşılık veren birçok gönüllümüz de beraber Deniz Feneri Derneği Yazıkonak’ başta olmak üzere diğer belde öğrencilerine 60000 yardımcı ders kitabı ve kaynak kitap göndererek en büyük destekçimiz oldu.Bununla beraber diğer bağışçılarımız 5 okulumuzun kütüphanesine takriben  biner kitap bağışında bulundular.beldemizde bulunan okul kütüphanelerine ciddi bir kitap takviyesi oldu.
Öger: Bu tür çalışmalarımız dönem dönem diğer illerimiz ve  ilçelerimizde de devam edecektir. gençlerimizi kitapla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz dedi.

Yazıkonak Belediye Başkanı Hatif Çadırcı
Yazıkonak Belediye Başkanlığı olarak beldemizde bulunan öğrencilerimizi okumaya teşvik etmek için yeşil Yıldız Derneği ve Deniz Feneri Derneği işbirliğinde bugün buradan 60000 ortaokul ve lise ders ve kaynak kitapları ile 2 ilkokul 2 ortaokul ve 1 listemizdeki okul kütüphanelerine 5 bine yakın okuma kitabı bağışında bulunduk.başta yeşil Yıldız Derneği olmak üzere Deniz Feneri derneği’ne ve bireysel anlamda kampanyamıza destek veren diğer kuruluş ve vatandaşlarımıza yazıkonak öğrencileri adına teşekkürü borç biliriz amacımız yazıkonak’ta bir okuma seferberliği başlatmak ve gençliğimizi kitapla buluşturmaktir. gelecek günlerde ülkemizin kaderini değiştiren bu çocuklarımızın iyi bir yerlere gelmelerine bir nebze de olsa yardımcı olmaktır Umut ederiz ki çok yakın zamanda yazıkonak beldemizde yapımını planladığımız kültür merkezimizi de faaliyete geçiririz. Gençlerimizin sosyal kültürel ve diğer aktivitelerde de katılımını sağlama noktasında çalışmalarımızı bitirme gayretinde oluruz

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: