Ajans News Haber

İŞ İNSANI RAMAZAN AVA’DAN EĞİTİME DESTEK
602 Okundu
12 Ekim 2021 - 9:36

Diyarbakırlı yazar ve şair Devran Sinanoğlu’nun yürüttüğü “Sağlıklı bir gelecek için kitap okumalı ve okutmalıyız” Projesi kapsamında Diyarbakır’da 100 köy okulunun kütüphane ihtiyacı gideriliyor.

Projenin ana sponsoru olan iş insanı Ramazan Ava 17 bin kitabı çocuklarla buluşturdu. Konuyla ilgili konuşan ava şunları söyledi:” Diyarbakır’da 100 köy okulunun kütüphane ihtiyaçlarını gidermek, farkındalık yaratan bir sosyal sorumluluk projesidir. Özellikle çocuklara yönelik olması farklı bir anlam ifade ediyor.

EN GÜZEL YATIRIM ÇOCUKLARA YAPILAN YATIRIMDIR

En büyük yatırım geleceğe yapılan yatırımdır ve bizim geleceğimiz de, yarınlarımız olan çocuklarımız’dır. Biz geleceğimize yani çocuklarımıza en güzel yatırımı yapmak için uğraşıyoruz.

BİLGİNİN YOLU OKUMAKTAN GEÇER

İlim ve bilim yolunda yürümek için bilgiye ihtiyaç vardır. Bilginin yolu da okumaktan geçiyor. Siz okudukça bilginiz artar, hayalleriniz zenginleşir, hedefleriniz ve kararlarınız netleşir. ikilemler de kalmazsınız.

OKUMAK BİR KÜLTÜRDÜR

Daha güzel yarınlar istiyorsak, çocuklarımıza iyi bir kültür terbiyesi ile okuma kültürünü aşılamalıyız. Okumak bir kültürdür. Bu kültürü çocuklarımıza kazandırırsak onların geleceği için büyük bir yatırım yapmış olacağız” dedi.

projeyi yürüten yazar ve şair Devran Sinanoğlu ise “Bugüne kadar 60 köy okulumuza 43 bin 550 kitap ulaştırdık. 2 bin öğrenciye ise çanta, defter, silgi vs. gibi kırtasiye ürünleri dağıttık. Projemize destek olan herkese öğrenci kardeşlerim adına teşekkür ediyorum. Biz kimseden para istemiyoruz. Yardımcı olmak isteyen olursa sosyal medyadan bize ulaşabilir. Bize kitap, defter, kalem gibi ürünleri ulaştırabilirler. Duyarlı insanlara toplumumuzun ihtiyacı var.”dedi.

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.