Ajans News Haber

‘Depremlerle yaşamayı tedbirlerle öğrenmeliyiz’

‘Depremlerle yaşamayı tedbirlerle öğrenmeliyiz’
198 Okundu Okundu
10 Mart 2021 - 9:28

Yeniden Refah Partisi il başkan yardımcısı Mustafa Şenol deprem haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Aziz milletimizi sesimizi onlara ulaştıran kıymetli basın mensuplarımız sizleri sevgi muhabbetle selamlıyorum.

Her yıl düzenlenen 01-07 Mart Deprem Haftası yakın tarihte yaşadığımız; 17 Ağustos 1999 7.4 büyüklüğünde Marmara Depremi, 12 Kasım 1999 7.2 büyüklüğünde Depremi, 23 Ekim 2011 7.1 büyüklüğünde Depremi, 09 Kasım 2011 5.6 büyüklüğünde Van-Edremit Depremi, 24 Ocak 2020 6.8 büyüklüğünde Sivrice-Elazığ Depremi 30 Ekim 2020 6.3 büyüklüğünde Depremlerindeki can mal kayıplarını ve yaşadığımız büyük acıları ve deprem gerçeğinin kamuoyunun gündeminde olmasını sağlamak, unutmamak ve unutturmamak açısından büyük önem arz etmektedir. “Deprem Haftası” deprem başta olmak üzere tüm afetler konusunda da toplumsal bilinçlenmeyi, kamusal örgütlenmeyi ve depremin ne zaman, nerede olacağı bilinmediğinden her an hazırlıklı olmak vatandaşlara karşı “Sosyal Devlet” olmanın gereğidir.

Gereken tedbirler alınmadan yaşanacak can kayıplarının ardından “Kader” inancını istismar ederek sorumluluğu reddetmek en hafif tabir ile iyi niyet göstergesi değildir.

İstanbul başta olmak üzere deprem fay hattının üzerinde olan ülkemizin gerek gerekse yapılar ile alakalı depreme uygunlukların eksiksiz tavizsiz bir şekilde denetlenmesi gerekmektedir.

Bu vesile ile Deprem ve afetlerden ötürü geçmişi acı hatıralar ile dolu olan Aziz Milletimize sabırlar diliyor tekrarının yaşanmamasını Cenab-ı ALLAH’tan niyaz ediyor gerekli tedbirlerin alınmasını da yetkililerimizden rica ediyoruz.

Mustafa ŞENOL
Yeniden Refah Partisi ;
İl Başkan Yardımcısı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: