Ajans News Haber

Cumhurbaşkanı: Elinizdeki dolar ve altınları ekonomiye kazandırın

Cumhurbaşkanı: Elinizdeki dolar ve altınları ekonomiye kazandırın
40 Okundu Okundu
24 Mart 2021 - 13:25

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti’nin 7. Olağan Kongresi’nde partililere vatandaşlara seslendi. Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı’nın değişmesinden sonra dövizde yaşanan dalgalanmayı da değerlendirdi.

“ARTIK VAKİT HEDEFLERİMİZE YÜRÜME VAKTİDİR”

Ekonomide reform takvimini dün akşam ilan ettiklerini belirten Erdoğan, “Şimdi artık vakit, daha çok çalışma, üretme, gaza basma, hedeflerimize yürüme vaktidir. İktisadi temeli olmayan hareketlere karşı ülkesinin yanında yer alarak, güven istikrar mesajımıza sahip çıktıkları milletimizin tüm fertlerine ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

DOLAR ALTIN MESAJI

Evlerinde altın döviz bulunduran vatandaşlara seslenen Erdoğan, “Sadece kendilerini güvende hissetmek amacı ile evlerinde döviz ve altın tutan vatandaşlarıma buradan bir çağrıda bulunuyorum. Bu vatandaşlarımdan, milli servetimiz olan evlerindeki döviz ve altını, çeşitli finans araçlarına yatırarak, ekonomiye ve üretime kazandırmalarını istiyorum” ifadelerine yer verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İŞ İNSANLARINA SESLENDİ

İş insanlarına da seslenen Erdoğan, “Finans kuruluşları, özellikle de katılım finans şirketleri, bu altın dövizler müşterilerine, onları memnun edecek getiri sağlayabilecek alternatifler sunuyor. İş insanlarımıza da, 30 Haziran’a kadar devam eden varlık barışından yararlanarak, yurt dışındaki kaynaklarını ülkemize getirebileceklerini tekrar hatırlatıyorum” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: