Ajans News Haber

Diyarbakır’da Covid-19 mobil aşı uygulaması

Diyarbakır’da Covid-19 mobil aşı uygulaması
50 Okundu Okundu
26 Haziran 2021 - 11:26

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kentin İlçesinde bulunan tarihi mekanlarından Ulu Cami avlusunda mobil aşı noktası kuruldu. Kurulan aşı noktasında vatandaşlar randevu almadan sıraya girip aşısı oldu. Ulu Cami avlusunda kurulan Covid-19 aşı noktasını ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, aşı olan vatandaşlarla yakın ilgilenerek aşı olmalarını sağladı.

“Sağlık hizmetinin vatandaşın ayağına götürüyoruz“
Yapılan aşı çalışmaları hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, önümüzdeki günlerde oluşturulacak ekiplerle ev ev gezip aşılama yapılacağını belirterek, “Eylül ayı içerisinde okulların açılması gündemde. Çocuklarımızın okullarına daha sağlıklı bir şekilde gitmesinin, aynı zamanda toplumsal olarak da eski sağlıklı, maskesiz günlere dönebilmenin en rahat kestirme yolu olarak aşıyı görüyoruz. Sağlık hizmetinin vatandaşın ayağına götürüyoruz” dedi.

“Park bahçelerde de aşı stantlarımızı açacağız”
Aşı noktaları sayesinde vatandaşların 40-45 dereceyi bulan sıcakta, aşılarını serin gölge bir ortamda rahat şekilde yaptırabildiğini belirten Tekin, “İnşallah bundan sonraki süreçte de bu aşı noktalarımızı arttıracağız. Bugün Diyarbakır’da 2 AVM ve Ulu Cami’de olmak üzere 3 farklı noktada aşılama hizmetini başlattık. Yarın başka bir AVM’de daha stant kuracağız. Özellikle vatandaşların uğrak yeri olan park ve bahçelerde de stantlarımızı açıp vatandaşımızın bu aşılama hizmetini ayağına kadar götürmek istiyoruz. Bilimsel olarak aşının hastane yatışında yüzde 80’in, ölümlerde ise yüzde 90’ın üzerinde bir azalma sağladığının kanıtlanmıştır. Dünyaya 160’ın üzerinde ülke aşıya ulaşamazken Allah’a çok şükür ki Türkiye’de yeteri kadar aşımız var. Bütün vatandaşlarımızın gerek sağlık tesislerimizde gerekse aşı noktalarımızda aşılarını olmalarını temenni ediyorum” diye konuştu.

’u bir birbirimize bulaştırmanın bir anlamı yoktur”
Mobil aşı noktasından aşı olan bütün herkesin aşı olması çağrısında bulunan 65 yaşındaki Teyfik Işıklı isimli vatandaş, “Herkesin aşı olması lazım. Bu bir bela ve ’u birbirimize bulaştırmanın bir anlamı yoktur. devletimizden, görevlilerimizden ve Cumhurbaşkanımızdan razı olsun. İyi bir iştir, iyi bir yardımseverliktir. Hepsine teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: