Ajans News Haber

Diyarbakır Öğretmenevinde Covid-19 aşı uygulama noktası kuruldu

Diyarbakır Öğretmenevinde Covid-19 aşı uygulama noktası kuruldu
47 Okundu Okundu
04 Temmuz 2021 - 10:16

Valisi Münir Karaloğlu, öğretmenevindeki Covid-19 aşı uygulama noktasını ziyaret etti.
Burada sağlık çalışanlarından bilgi alan Vali Münir Karaloğlu, aşı uygulama noktasını ziyaretinde, Türkiye’de ciddi bir aşı seferberliği başlatıldığını, Sağlık Bakanlığı ile sağlık çalışanlarının, çok kısa sürede 18 yaş üzerindeki nüfusun tamamının aşılanması konusunda büyük çabası olduğunu söyledi. Kentte de 1 milyon 121 bin vatandaşı aşılamayı hedeflediklerini bildiren Karaloğlu, “Maalesef ’da toplam aşılanması gereken nüfusta şu an yüzde 32’deyiz. Bunu mutlaka yukarıya çekmemiz lazım” dedi.

“Öğretmenlerimizin sağlığı bizim çok değerli”
Bu sayının mutlaka yukarı çekilmesi gerektiğini belirten Karaloğlu, “Aşı problemini çözmeden Covid-19 ile mücadeleyi tam yapabilme şansımız yok. Bunu dünya gördü. Öğretmenler Türkiye’de en erken grupta yer alıyordu. ’da aşılama oranına baktığımızda öğretmenlerde de yüzde 32’deyiz. Milli Müdürlüğümüz sendikaların iş birliğiyle öğretmen ve eğitim camiamız, kentteki aşılama kampanyasına bugün destek veriyor. Öğretmenlerimizin sağlığı bizim çok değerli. Öğretmenlerimizin bu işe destek vererek topluma rehber olması çok önemli” diye konuştu.

“Aşı konusunda herkesin hassas davranması lazım”
Diyarbakırlıların kendilerinden, sağlıkçılardan duymadıkları bilgilere inanmaları konusunda uyaran Karaloğlu, “Her gün bir yakınımızı salgın dolayısıyla kaybediyoruz. Bunun şakası yok. Dünya aşıya ulaşmak mücadele verirken, ülkemizde 18 yaşın üzerindeki vatandaşların tamamını aşılayacak gücümüz var. Bu ülkemiz için büyük bir zenginlik imkandır. Bunu mutlaka toplum faydaya dönüştürmemiz lazım. Her vatandaşı randevusuz aşı yapabiliyoruz. Sağlık çalışanlarımızın fedakarca çalışmasına destek vermesini arzu ediyoruz. Hep birlikte bu mücadeleyi kazanacağız. Toplumun bir kesiminin hassasiyet göstermesi yetmiyor. Hep birlikte hassasiyet göstererek birbirimizi koruyalım. Yoksa aşı olmayanlar hastalığa yakalanacak. Bu şekilde bu süreci kıramayız. Onun için aşı konusunda herkesin hassas davranması gerekir” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: