Ajans News Haber

Yenişehir Belediyesinden çiftçiye doğal gübre desteği

Yenişehir Belediyesinden çiftçiye doğal gübre desteği
32 Okundu Okundu
14 Haziran 2021 - 15:12

’ın Yenişehir İlçe Belediyesi, kırsal mahallelerde topladığı hayvansal atıkları, tarımsal alanda faaliyetlerini yürüten çiftçilerin tarlalarında gübre olarak kullanmalarını sağlıyor.
Yenişehir Kaymakamı Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci tarafından periyodik olarak kırsal mahallelerde toplanan hayvansal atıkların değerlendirilmesi talim verildi. Beşikci’nin talimatları doğrultusunda harekete geçen Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçeye bağlı çakmak mahallesinde 975 ton doğal gübre tarlalara nakletti. Yenişehir ilçesine bağlı 36 mahallede 1 loder, 2 bekoloder, 4 kamyon, 1 kontrol aracı 9 personel ile toplanan 975 ton hayvansal atık mahalle muhtarlarının talepleri doğrultusunda çiftçilere gübre olarak dağıtıldı.

Bir ayda 975 ton hayvansal gübre dağıtıldı
Hayvansal atıkta başlatılan geri dönüşüm çalışmaları ile ilgili bilgi veren Yenişehir Kaymakamı Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, çiftçilerin doğayı korumada kendilerinin yapıtaşı olduğunu söyledi. Beşikci, “Ekiplerimiz tarafından başlatılan çalışmalarda 975 ton hayvansal gübre vatandaşlarımıza teslim edilmiştir. Yaşadığımız çevreyi doğayı korumak bizlerin görevidir. Unutulmamalıdır ki biz doğayı koruduğumuz sürece, doğa da bizi korur. Bu noktada hepimize bir takım görevler düşmektedir. Çevre kirliğine yol açacak davranışlardan uzak durarak ilçemizi korumalıyız. Başlatmış olduğumuz bu geri dönüşüm çalışmaları ile aynı zamanda çevremizi de koruyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: