Ajans News Haber

Yeni Cezeriler Bağlar’da Yetişecek
100 Okundu
27 Mayıs 2023 - 12:43

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bağlar Koşuyolu Parkında çalışmalarını tamamladığı Ali Emiri Bilgievi Cezeri Bilimsel Merkezi’nde yeni Cezeriler yetiştirecek.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, çocukların ve gençlerin eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla Diyarbakır’a kazandırdığı Ali Emiri Bilgievi Cezeri Bilimsel Merkezi’nde öğrenci kayıtlarını almaya başladı.

BİLİM MERKEZİ

Ali Emiri Bilgievi’nde 1.kat yeni Cezerilerin yetişmesi amacıyla Cezeri Bilim Merkezi olarak daha çok gençlere hizmet verecek.

Öğrenciler, terasta Uzay Planetaryum’da güneşin, yıldızların, gezegenlerin ve diğer gök cisimlerini teleskopla gözlemleyecek.

Bilim Merkezi’nde Biyoloji, Fizik, Kimya Laboratuarları kurularak gençlerin gelişimleri eğitmenlerce desteklenecek.

Uzman Eğitmenler; gençleri bilimle ve teknolojiyle erken yaşta tanıştırarak yeni Cezerilerin Bağlar’da yetişmelerini sağlayacak.

Öğrenciler, laboratuarların yanı sıra robotik ve yazılım kodlama atölyelerinde hedefledikleri ve hayal ettikleri projeleri gerçekleştirecek. Gençler, bilişim dersliklerinde de merak ettikleri araştırma konularına hemen yanıt bulabilecek.

TEMEL EĞİTİMLER DE VERİLECEK

2 ile 8. sınıflar arası ilkokul ve ortaokul eğitiminin ücretsiz olacağı eğitim yuvasında öğrenciler, Milli Eğitim okullarında aldıkları branş dersleri pekiştirmek amacıyla Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, İngilizce derslerini alacak.

Branş dersler dışında kulüp faaliyetlerinden de faydalanacak öğrenciler, Gez-Gör, halk oyunları, müzik, sosyal-kültürel, spor faaliyetleri, akıl ve zeka oyunları, bilişim, bilimsel çalışmalar, robotik ve daha birçok çalışmalara katılarak eğitim derslerinin yanında birçok konuda gelişim sağlayacak.

Merkezdeki derslikte eğitim alacak öğrenciler için soru çözüm saatleri yapılacak. Her öğrenciyle özel olarak ilgilenecek olan Psikolojik Destek ve Rehberlik Hizmetleri de haftanın 7 günü öğrencilere danışmanlık hizmeti verecek.

Ayrıca öğrenciler, konferans salonlarında uzman eğitmenlerin verecekleri söyleşi, panel, forum, münazara ve konferanslara da katılma imkânı elde edecek.

KAYIT ŞEKLİ

Başvuruda bulunmak isteyen öğrenciler, https://bilgievi.diyarbakir.bel.tr/ resmi web adresinden online veya Bağlar Koşuyolu Park içinde yer alan Ali Emiri Bilgievi’ne velisiyle beraber gelerek kimlik fotokopisi, öğrenci belgesi ve öğrenci formunu doldurarak kayıt yaptırabilir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d