Ajans News Haber

Vatandaş Kan Vermeyince Pamukçu Ekibiyle Harekete Geçti
112 Okundu
14 Nisan 2023 - 12:05

Diyarbakır’da kan stoklarının azaldığı, vatandaşın kan vermediği Kızılay’a Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. M. Hakan Pamukçu, ildeki hastanelerin başta başhekimler olmak üzere yönetici kadrosu ile sağlık personeli kan bağışında bulundu.

Kızılay’ın kan stoklarının azaldığına dair geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaların ardından Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü ve kentin sağlık tesislerinde çalışan kahraman sağlık çalışanları harekete geçerek kan stoklarında azalma yaşayan Kızılay’a destek olmak için harekete geçti. Şehrin farklı noktalarda bulunan kan bağış merkezlerinde İl Sağlık Müdürlüğü ve kentimizdeki sağlık tesislerinde çalışan kahraman sağlık çalışanları kan bağışında bulundu.

Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan PAMUKÇU da Kan Bağışında Bulundu

Ekibiyle birlikte Kızılay’a giderek kan bağışında bulunan Müdür Pamukçu, sağlık çalışanlarının kan bağışına gösterdiği yoğun ilgiye teşekkür ederek; “Kızılay’ın kan stoklarının azalmasıyla İl Sağlık Müdürlüğü ve İlimizdeki Sağlık tesislerinde çalışan kahraman sağlık çalışanları bu akşam kan bağışında bulunduk. Hastalarımızın ameliyatlarının ertelenmemesi için tüm sağlık çalışanlarımız büyük bir duyarlılık göstererek kan bağışında bulundu. Sağlık çalışanlarımızla beraber Ulusal kan stok seviyesinin yeterli düzeye ulaşması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Vatandaşlarımızı da İlimizdeki farklı noktalarda bulunan kan bağış merkezlerine gelerek kan bağışında bulunmaya davet ediyorum” dedi.

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.