Ajans News Haber

Vali Su, Sur İlçesinde İncelemelerde Bulundu
66 Okundu
26 Mayıs 2023 - 13:02

Vali Ali İhsan Su, merkez Sur ilçesindeki tarihi ve kültürel yapılarda incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler aldı.

Diyarbakır’ın tarihi ilçesi Sur’u ziyaret eden Vali Su, ilçedeki tarihi yerler ve yapılarda incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı.

İncelemelerine Türkiye’nin örnek müze kütüphanelerinden biri olan Ahmed Arif Edebiyat Müze Kütüphanesi ile başlayan Vali Su, daha sonra Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi ve Ziya Gökalp Müzesi’ni ziyaret ederek yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

İnceleme programına Sur Belediyesi Kültür Sanat Merkezi ile devam eden Vali Ali İhsan Su, akabinde Ziya Gökalp Çok Amaçlı Toplum Merkezi’ni ziyaret etti. Merkez ziyareti esnasında verilen kurslar hakkında yetkililerden bilgiler alan Vali Su, kadınların katıldığı kurslarla hem üretim yaptığını hem de aile bütçesine katkıda bulunduğunu söyledi. Kursiyerlerle bir süre sohbet eden Vali Su, kursiyerlere kolaylıklar diledi.

Son olarak tarihi Zinciriye Medresesi’nde incelemelerde bulunan Vali Su, tarihi ve kültürel mirasımızı korumak için çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Vali Su’ya incelemelerde Sur Kaymakamı Asım Solak ile diğer yetkililer eşlik etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d