Ajans News Haber

Vali Su: İlimizde taş üstüne taş koyan her iş insanı için müteşekkiriz

Vali Su: İlimizde taş üstüne taş koyan her iş insanı için müteşekkiriz
45 Okundu Okundu
05 Haziran 2022 - 17:25

Vali Ali İhsan Su, Diyarbakır Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde (DTİOSB) bir tekstil fabrikasının açılışını gerçekleştirdi.

2010’dan bu yana İstanbul’da üretim yapan bir tekstil firmasının Diyarbakır’daki fabrikası düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Tekstil İhtisas OSB’de bulunan fabrikanın açılışına Vali Su’nun yanı sıra Vali Yardımcısı Ömer Coşkun, Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Hasan Maral, GÜNTİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dalkıran, Diyarbakır OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Fidan ile çok sayıda iş insanı katıldı.

Vali Su burada yaptığı konuşmada, Diyarbakır’ın her alanda çok önemli kamu hizmetleriyle buluştuğunu ve buluşmaya devam ettiğini söyledi.

Diyarbakır’da bir taraftan kamu ve belediye üzerinden yatırımların gerçekleştirildiğini ifade eden Vali Su, diğer taraftan da özel teşebbüslerin çok önemli yatırımlarının olduğunu dile getirdi.

Açılan işletmelerin istihdam açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Su, kentte bulunan huzur ve güven ortamı devam ettiği sürece Diyarbakır’a yatırımların hızla devam edeceğini aktardı.

İş insanlarına seslenen Vali Su, “ilimizde taş üstüne taş koyanlar için müteşekkiriz. İlin Valisi ve Belediye Başkan Vekili olarak her daim onların hizmetindeyiz.” ifadelerini kullandı. 

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Vali Su, fabrikada incelemelerde bulunarak çalışanlara kolaylıklar diledi.

Açılışın ardından Vali Su ve beraberindekiler Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan arıtma tesisi alanında incelemelerde bulunarak yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.   

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: