Ajans News Haber

Vali Su Başkanlığında, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı

Vali Su Başkanlığında, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı
23 Okundu Okundu
08 Haziran 2022 - 11:51

Diyarbakır’ın yeni Valisi Ali İhsan Su’nun başkanlığında Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Bağımlılıkla mücadele kapsamında, kurumlar arası koordinasyonu sağlamak ve madde bağımlılığı ile mücadele konusunda yapılacak faaliyetleri belirlemek amacıyla düzenlenen Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Valilik Hevsel Salonunda yapıldı.

Toplantıya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Vali Yardımcısı Fatih Cıdıroğlu, İl Emniyet Müdürü Dr. Hüseyin Aşkın, İl Jandarma Komutanı Yard. J. Alb. Mete Barakazi, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, ilgili kamu kurum ve kuruluş müdürleri, yerel yönetim ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

Toplantıda ilgili kurumlar tarafından zararlı alışkanlıklarla mücadele ve toplumu bilinçlendirme konusundaki faaliyetler hakkında bilgilendirme sunumları gerçekleştirildi.

Sunumların ardından Vali Su görüş ve önerileri dinleyerek katılımcılarla istişareler gerçekleştirdi.

Bağımlılıkla mücadelede tüm paydaşlar olarak vatandaşlarımızın her türlü bağımlılıktan uzak kalmasını sağlamak için yapılan çalışmaların artırılması kararlaştırıldı.

Tüm tedbirlere rağmen madde bağımlısı olan kişilerin ise, en kısa sürede tekrar sağlıklı bireyler olmaları için yapılacak çalışmaların da ele alındığı toplantı, gündem maddelerinin karara bağlanmasıyla sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: