Ajans News Haber

Türkiye Karatesi Kahvaltıda Buluştu
100 Okundu
09 Nisan 2023 - 12:26

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Aslan Abid Uğuz ve Yönetim Kurulu üyelerinin ev sahipliği yaptığı, her yıl geleneksel olarak düzenlediği Mübarek Ramazan ayının bereketini paylaşmak ve iftar maneviyatını birlikte yaşamak amacıyla Antrenörler, Hakemler ve Kulüp Yöneticileri bir araya gelerek iftar yemeğinde buluştu.

İftar yemeği öncesi konuşma yapan Federasyon Başkanı Aslan Abid Uğuz, “Bu camiaya emek etmiş Başta Rahmetli Esat Başkanımızı, çok anı ve zamansız kaybettiğimiz dostum, ağabeyim Rıdvan Gümüş Hocamı, her birimizde ayrı renkli anıları olduğunu bildiğim Reis Sönmez hocamızı ve ismini buradan sayamadığım, camiamıza hizmet etmiş ve ebediyete irtihal etmiş olan tüm kıymetli kişiliklerini rahmet ve şükranlarımı sunarım” dedi

“KARATE’DEN GELEN KARATE’YE GİDER, YANLIŞ YOLDASINIZ”

Federasyon hakkında yalan yanlış ve aslı astarı olmayan eleştiri yapanlara zehir zemberek açıklama yapan Başkan Uğuz, “Seçimlerin üzerinde 16 ay geçmesine rağmen bir takım muhalefet diyen fakat ahlaksızlıkta sınır tanımayan, ailemizi bile ucuz siyasetlerine malzeme yapan kişilerin aslında kimlikleri belli, ama bu şahsiyetler zayi bir güruhun haksız yalan, iftira ve ayak oyunlarıyla karşı cevabımız net ve sert olacaktır. Bunu unutmasınlar ki “Karate’den gelen Karate’ye gider” anlayışımızdan hiç bir zaman taviz vermeyeceğimiz” dedi.

Başkan Uguz, sözlerini şu ifadelerle sürdürdü: “Değerli Hocalarım, Öncelikle buraya kadar gelip bizleri şereflendiren, camiamızın Siz değerli mensuplarının ve sizlerin nezdinde tüm camiamızın Ramazanını kutluyorum. Yaklaşan Ramazan Bayramının öncelikle Vatanımıza, Milletimize, camiamıza hayırlar, iyilikler ve bereket getirmesini diliyorum. Kıymetli Hocalarım, Bildiğiniz üzere göreve geldiğimiz ilk günden beri kendilerine muhalefet diyen fakat ahlaksızlıkta sınır tanımayan, ailemizi dahi ucuz siyasetlerine malzeme yapmaya kalkışan, kimlikleri belli, şahsiyetleri zayi bir güruhun haksız yalan, iftira ve ayak oyunlarıyla karşı karşıyayız. Türk Karatesini rant kapısı, camiayı müşteri, imkanları kendine özel görmeye alışmış bu spor değil para seviciler, “Karate’den gelen Karate’ye gider” anlayışımızdan taviz vermeyeceğimizi anladıkları an zehirlerini yakın çevremize akıtmak için sinsi ve kirli planlarla işe koyuldular. Görev yaptığımız 16 ayda bizlere 16 yıllık küfür edenlerin, güç ve irade ellerine geçse ne yapacaklarına biliyorum ki camiamızın çok büyük kısmı vakıftır. Bunların yanı sıra, saklı ajandaları olanlar, şimdi bizim sıramızcılar, makamın gücünü kendinden menkul sananlar, verirsen iyisin vermezsen kötüsüncüler, biraz da biz yiyelimciler, karşıdanım ama bana da ver susarımcılar; ne olursa olsun dürüstlükten ödün vermeyen duruşumuz karşısında açığa çıkmışlar ve aramızda barınamayacaklarını anlamışlardır. Karıştıkları kirli pazarlıkları ortaya çıkınca tövbekar ama ilk fırsatta mükerrir olanların daha yolun karşısına geçmeden bize sövmeleri, yıllarca şaibeli diye eleştirdiklerinin bugün paslı kılıcını sallamaları ayarlarının düşüklüğündendir.

“FEDERASYONU’NU KİMSEYE RANT KAPISI YAPTIRMAM”

Değerli Hocalarım, Canımdan aziz, kanımdan değerli bildiğim vatanıma karşılıksız hizmet, onurlu geçmişimde olduğu gibi Türkiye Karate Federasyonu Başkanlığında da ana amacımdır. İlkeli yalnızlıkları, ilkesiz kalabalıklarla kazanılacak galibiyetlere tercih ederim ama yine de Türkiye Karate Federasyonu’nu kimseye rant kapısı yaptırmam. Yola çıktığım ilk gün, mücadelemin mihenk taşı olan ilkelerimin ışığında tüm ekibimle birlikte doğru bildiğimiz yolda yürüyoruz ve yürümeye devam edeceğiz. Doğruluktan, dürüstlükten, adaletten yani bizi biz yapan temel ilkelerimizden ayrılmadığımızı, istikametinizin bir derece bile şaşmadığını görüp endişeye kapılan müfteriler, hayal ettikleri akçeli ortaklık işlerinde gözümüz olmadığını da anlayınca, yaşadıkları pis bataklıkta akıllarınca bizleri çamura bulama çabasındadırlar. Biz onların oyununa gelmedik gelmeyeceğiz.

“40 YILLIK HUYLARINI TERK ETMEDİLER”

Geçmişte yol arkadaşlığı yaptığımız birkaç arkadaşımızın yaşanılanların iç yüzünü bilmeden, temiz dostluk duygularıyla attıkları adımları geçici bir ayrılık olarak addediyorum. Gezdiğimiz yolların, yediğimiz ekmeğin, içtiğimiz çayın hatırı var. Ben onların hiç birine kötü bir söz demem ki hepsine de hakkım helaldir. Biliyorum ki Türk Karatesinin iyiliği için mücadele ettiğimiz bu yolda yine en kıymetli paydaşımız onlar olacaklardır. Değerli Hocalarım, Bulunduğumuz makam, tiryakisi olduğumuz hizmet aşkının gelip geçici sembolüdür. Bu makama bizle aynı gözle bakmayan, bizim burada kaldığımız her günü kaybettikleri parayla ölçenlerin çareyi yalan ve dolanda araması sürpriz değildir. Ama bu yalancılar kantarın topuzunu ayarlayamadan Bakanımızın ve Bakan Yardımcımızın isimlerini, Bakanlığımızın kurumsal kimliğini kirli siyasetlerine, asılsız kurmacalarına dahil etme cüretini göstermekten de kaçınmadılar yani 40 yıllık huylarını terk etmediler. Ama biliyorum ki Allah’ın izni Sizlerin takdiriyle geldiğim Türkiye Karate Federasyonu Başkanlığında, bu korkusuz korkaklara aldırış etmeden yine sizlerin desteğiyle hizmete devam edeceğim. Bu federasyonu rantiyecilere bırakmayacağım. Tüm Hocalarıma tuttukları oruçların hayırlarını görmeleri dileğiyle bir kez daha hoş geldiniz der saygılarımı sunarım” dedi.

Haber: Cihat TOPRAK

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.