Ajans News Haber

Tunceli Belediyesi’nde Personel Maaşları 21 Bin TL’yi Geçti!
195 Okundu
01 Nisan 2023 - 11:38

Tunceli Belediyesi ve Disk’e bağlı Genel-İş Sendikası yetkilileri Belediye Meclis salonunda bir araya gelerek toplu sözleşme imzaladı.

Toplu sözleşmeye Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Canan Ay, Ümüt Kaya, DİSK-Genel İş Sendikası Yönetim Kurulu üyeleri ile DİSK Genel İş Şube Başkanı Çetin Yolluk katıldı.

Sözleşme 01.03.2023 tarihinden 28.02.2024 tarihleri arasında norm kadro işçi ve emekçilerinin almış oldukları günlük yevmiye ve sosyal haklarına 01.03.2023 tarihinden geçerli olmak üzere % 85 zam yapıldı. Bu haklara ek olarak 6 TL yol ücreti yardımı yapıldı.

Başkan Maçoğlu ayrıca taşeron-şirket işçilerinin Haziran ayında yapılacak toplu sözleşmelerinin ardından Ağustos ayı itibariyle işçi-emekçilerin çalışma saatinin 7 saate düşürüleceği bilgisini paylaştı.

Başkan Maçoğlu, “Bileşenlerimiz ile yaklaşık iki yıldır üzerine konuştuğumuz çalışma saatlerinin düşürülmesine dönük çalışmamız da neticelendi. Şirket çalışanlarımızla Haziran ayında yapılacak sözleşmenin ardından Ağustos ayı itibariyle çalışma saatleri 7 saate düşürülecek. Bu karar işçilerin-emekçilerin hakkıdır” dedi.

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.