Ajans News Haber

Organik Pazar vatandaşları sağlıklı ürünlerle buluşturuyor

Organik Pazar vatandaşları sağlıklı ürünlerle buluşturuyor
105 Okundu Okundu
23 Şubat 2021 - 14:33

Kentteki üreticiyi desteklemek vatandaşların doğal ürünlere ulaşmalarını sağlamak amacıyla açılışını ’nun yaptığı Doğal ve Organik Ürünler Pazarı’nda satış işlemleri devam ediyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın üreticilerin ürünlerini direkt tüketici ile buluşması için projelendirip hayata geçirdiği pazarda 24 satış standı bulunuyor. Kayapınar ilçesinde yer alan ve ’ın ilk organik ürünlerinin satışının yapıldığı nokta olma özelliğini taşıyan pazar haftanın 7 günü vatandaşlara hizmet veriyor.  Doğal ve Organik Ürünler Pazarı’nın park içinde yer alması vatandaşlara dinlenme imkânı da sunuyor.

’nin Aralık 2020’de hizmette açtığı Doğal ve Organik Ürünler Pazarı, vatandaşları sağlıklı gıda ürünleriyle buluşturuyor.

Özellikle kent ve bölgeye özgü (peynir, tereyağı, bal, zeytin, kavurma, sucuk, yumurta, pekmez) kahvaltılık ürünlerinin yanı sıra, (badem, ceviz, fıstık vb) kuruyemiş, süt ile süt ürünleri, domates ile biber salçası, kuru meyve, turşu, pestil, baharat ve  (pirinç, bulgur, mercimek, kuru fasulye, nohut vb) zahire ürünlerinin de stantlarda satışının yapıldığı pazara vatandaşlar, yoğun ilgi gösteriyor.

Kadınların emeği pazardaki yerini aldı

Kentte özellikle kadın istihdamına büyük önem veren ve bu konuda çeşitli çalışmalara imza atan Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl açılışını yaptığı Doğal ve Organik Ürünler Pazarı’nda kadınların ürettikleri ürünlerin satışını gerçekleştirmeleri için stant ayırdı. Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, organizasyonuyla kadınların evlerinde ürettikleri çeşitli organik ürünler pazarda ki yerini almaya başladı.

Kadınlar dışında Doğal ve Organik Ürünler Pazarı’nda bulunan satış stantlarında kentteki üretici birlikleri, dernekler ve kooperatiflerin ürettiği çeşitli ürünlerde stantlardaki yerini alıyor.

Büyükşehir kentte özgü ürünlerin yayılması için çalışacak

üreticiyi desteklemek ve vatandaşları organik sağlıklı ürünlerle buluşturmak için benzer projeler üretmeye devam edecek olan Büyükşehir Belediyesi, ayrıca ’nun açılışta dile getirdiği ürünlerin dijital pazarlarda yer alması için çalışmalar yürütecek. Dijital pazara geçiş ile üretici kentte özgü ürünleri tüm ülke ve dünyaya satışını yapma imkânı bulacak.

Üreticiler satıştan memnun

2020 Aralık ayından itibaren hizmet vermeye başlayan Doğal ve Organik Ürünler Pazarı’nda bulunan işletmeler, vatandaşların ilgisinden ve satışlardan oldukça memnun. Ürettikleri ürünleri aracısız bir şekilde vatandaşlarla buluşturan kadınlar, üretici birlikleri, dernekler ve kooperatifler, projede emeği geçenlere teşekkür etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: