Ajans News Haber

Ölüm Orucundaki Hükümlü, İkna Edilerek Eylemine Son Verdi!
85 Okundu
09 Haziran 2023 - 12:31

İşlemediği bir suçtan dolayı ceza aldığını ve adil yargılanmadığını ileri sürerek, önce açlık grevi ardında ölüm orucuna başlayan Emrullah Kanioğlu, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın tarafından ikna edilerek eylemine son verdi.

Adli bir süreçten hüküm giyerek Diyarbakır 2 Nolu F Tipi Cezaevi’nde yatan Mardin nüfusuna kayıtlı Emrullah Kanioğlu, adil yargılanma talebiyle 300 gündür sürdürdüğü açlık grevini ölüm orucuna çevirdi. 6 gündür devam ettiği ölüm orucu nedeniyle fenalaşarak Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Kanioğlu, sağlık ekiplerinin tedavi ve müdahale taleplerini red edince durumu ağırlaştı.

Bu gelişme üzerine devreye giren AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, Kanioğlu ile görüşerek yargılama dosyasını tekrardan inceletme sözü vererek kendisini ikna etti ve eylemin son bulmasını sağladı. Emrullah Kanioğlu ile ilgili tedavi sürecine başlayan Doktorlar, hayati tehlikesi bulunan Hükümlü ile ilgili tedavi sürecini rızası alınarak hemen başlattı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d