Ajans News Haber

Öğrenciler “En Temiz Diyarbakır” için sur diplerini temizledi

Öğrenciler “En Temiz Diyarbakır” için sur diplerini temizledi
21 Okundu Okundu
07 Haziran 2022 - 10:40

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde gönüllü öğrenciler, “En Temiz Diyarbakır” kampanyası çerçevesinde UNESCO Dünya Kültür Mirası Diyarbakır Surları çevresindeki çöp topladı.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığının öncülüğünde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Kayapınar Kaymakamlığı, Kayapınar Belediyesi ve Yeşilay Derneğinin destekleriyle Sur ilçesindeki UNESCO Dünya Kültür Mirası Surları’nı çevreleyen millet bahçesinde çöp toplama etkinliği yapıldı.

Kayapınar ilçesinde bulunan aile destek merkezlerine bağlı kurslarda öğrenim gören 250 öğrenci ile eğitmenlerinin katıldığı etkinlik alanına çocuklar, büyükşehir belediyesi tarafından tahsis edilen otobüslerle getirildi. Çocuklara şapka, eldiven ve çöp poşeti dağıtan görevliler, çevre ve atık çeşitleriyle ilgili bilgi verdi. Daha sonra millet bahçesine dağılan çocuklar, buldukları çöpleri poşetlerle topladı.

Yapılan temizliğin ardından Sezai Karakoç Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Kongre Merkezi’ne götürülen çocuklara “En Temiz Diyarbakır” adlı animasyon filminin izletildiği bildirildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: