Ajans News Haber

Licelilerden Vali Karaloğlu’na Ashâb-I Kehf Teşekkürü

Licelilerden Vali Karaloğlu’na Ashâb-I Kehf Teşekkürü
48 Okundu Okundu
11 Haziran 2021 - 14:53

Yıllardır Liceli vatandaşlar tarafından sürdürülen Ashab-ı Kehf kutlamaları yapılan etkinliklerle ilk defa ulusal uluslararası boyuta taşındı.

Valiliği, Büyükşehir Belediyesi Lice Kaymakamlığı koordinesinde gerçekleşen etkinlikler öncesi Ashab-ı Kehf’te çevre düzenlemesine yönelik çalışmalar tamamlanırken aynı zamanda yoğun katılımlı Uluslararası Ashab-ı Kehf ve Lice Sempozyumu düzenlendi.

28 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen etkinliklerin ardından Lice Duru Mahallesi muhtarı Abdülvahab Doğandemir beraberindeki mahalle sakinleri Vali Karaloğlu’nu ziyaret ederek yapılan hizmetlerden dolayı memnuniyetlerini iletti.

Muhtar Doğandemir, Ashab-ı Kehf alanı Vali Karaloğlu tarafından hem çevre düzenlemelerinin hem de etkinliklerin yapıldığını belirterek Liceli vatandaşların bu durumdan çok mutlu olduklarını söyledi.

“Manevi merkeze dönüşmeli”

Vali Karaloğlu ise Ashab-ı Kehf’in bulunduğu alanın bir manevi merkeze dönüştürülmesi gerektiğini dile getirerek vatandaşların da makama sahip çıkmalarını istedi.

Ashab-ı Kehf mağarasındaki düzenleme çalışmalarında, 290 m²’lik bir mescit, mağaraya giden yola da 50 metre taş, 55 metre ahşap traversten merdiven yapılırken mağaranın içinde temizlik restorasyon çalışmaları gerçekleştirildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: