Ajans News Haber

Karaloğlu’ndan Bursa’daki ipek üreticilerine işbirliği çağrısı

Karaloğlu’ndan Bursa’daki ipek üreticilerine işbirliği çağrısı
59 Okundu Okundu
27 Şubat 2021 - 12:49

Diyarbakır Valisi başkan vekili Münir Karaloğlu, ‘sosyal medya buluşmaları’ programında ve Lice ilçelerinin sorunlarını masaya yatırdı, yürütülen çalışmaları anlattı, vatandaşlardan gelen talepleri dinledi. İlçelerin altyapıdan ulaşıma, tarım ve hayvancılıktan sosyal alanlara, sağlık ve gençlik hizmetlerinden turizme kadar çeşitli sorunlarına değinen Karaloğlu, kentin en önemli ürünlerinden ve tanıtım araçlarından birisinin ipek böcekçiliğinin olduğunu söyledi.

ilçesinin yaş koza üretiminde Türkiye’deki toplam üretimin yüzde 60’ını karşıladığını belirten Vali Karaloğlu, Bursa’nın da ipek üretiminde öne çıktığını ifade etti. Vali Karaloğlu, Bursa’daki ipek üreticilerine, “Bu işi beraber büyütelim. Diyarbakır Bursa’da yaş koza üretimini çoğaltalım. ile Diyarbakır arasında doğal ipek üretimi üzerinden bir dostluk, kardeşlik ilişkisi kuralım” çağrısında bulundu.
Bursalı üreticilerin tekstil tecrübelerinden yararlanmak istediklerini dile getiren Vali Karaloğlu, “Siz varsanız, biz hazırız. Beraber yol alabiliriz” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: