Ajans News Haber

Karaloğlu Ailesi Yetimleri Yalnız Bırakmadı

Karaloğlu Ailesi Yetimleri Yalnız Bırakmadı
58 Okundu Okundu
20 Şubat 2021 - 14:24

Valisi Diyarbakır büyükşehir belediye başkan vekili Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu, “Diyarbakır Yetimlerine Sahip Çıkıyor” sloganıyla Diyarbakır’da hayata geçirilen uygulama kapsamında Yenişehir ilçelerinde yaşayan iki aileyi ziyaret etti.

Daha önce de farklı ilçelerdeki çeşitli ailelere ziyarette bulunan Vali Karaloğlu eşi Sevim Karaloğlu, ilk ziyaretlerini ilçesinde ikamet eden 2019 yılında geçirdiği iş kazasında eşini kaybeden D. K.’ya yaptı. 

Burada D.K. ile bir süre görüşen Vali Karaloğlu eşi Sevim Karaloğlu, D. K’ya desteklerini ilettikten sonra Yenişehir İlçesinde yaşayan H. E.’ye bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaretlerinde, 2018 yılında eşini kaybeden 2 çocuk annesi H. E.  çocuklarla sohbet eden Vali Karaloğlu ile eşi Sevim Karaloğlu, anne H. E.’den ailenin sorunlarını ve taleplerini dinledi. 

Aileye, her zaman yanında olduklarını ifade eden Vali Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu çocuklara da çeşitli hediyeler verdi. 

Sevim Karaloğlu hanımefendi tarafından 16 Temmuz 2020 tarihinde çalışmalarına başlanan “ Yetimlerine Sahip Çıkıyor” projesiyle yetim ailelerin ihtiyaçlarının tespiti, giderilmesi ile takiplerinin hedeflenirken yoksulluk ve eğitimsizliğin ortadan kaldırılması, önleyici çalışmalarla suç işleme ve suça yönelme oranlarının düşürülmesi, aile bağlarının güçlendirilmesi, yetim çocuklara eğitim hayatları boyunca destek olunarak yardımlaşmanın ve iyiliğin çoğaltılması amaçlanıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: