Ajans News Haber

İHTİYAÇ SAHİBİ ÇOCUKLARIN BAYRAMLIĞI BAĞLAR BELEDİYESİ’NDEN
34 Okundu Okundu
05 Temmuz 2022 - 13:35

Diyarbakır Bağlar ilçe Belediyesi, belediye bünyesinde faaliyet gösteren giyim mağazası üzerinden hayırseverlerin desteği ve belediye başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun girişimleriyle ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Tespit edilen 53 çocuğa bayramlık giysi hediye eden Başkan Beyoğlu,”2022 yılının ilk 6 ayında 951 çocuğumuzun ihtiyacını karşılayarak bir nebze de olsa yüzlerinin gülmesine vesile olduk. Bunların önemli bir bölümünü yetim, öksüz ve çeşitli nedenlerden dolayı annesinden ya da babasından ayrı yaşayan çocuklar oluşturmaktadır. Kalplerde huzur, yüzlerde gülümseme oluşturmaya devam edeceğiz inşallah.” İfadelerini kullandı.

SOSYAL BELEDİYECİLİĞE YENİ ADIMLARLA DEVAM
Diyarbakır’da dar gelirli vatandaşların en fazla ikamet ettiği bölge olarak bilinen merkez Bağlar İlçesi’nde belediyenin ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik başlattığı sosyal belediyecilik örnekleri devam ediyor. Kurban Bayramı öncesinde Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve eşi Dürdane Beyoğlu’nun katılımıyla 53 çocuğun temel giyim ihtiyaçları karşılanarak hem aileler hem çocuklar bayram öncesinde sevindirildi. Böylece 2022 yılının ilk 6 ayında giysi desteği sağlanan aile sayısı 420, ihtiyaçları karşılanan çocuk sayısı da 951’e ulaştı. Bayramlıklarını Başkan Beyoğlu ve eşi Dürdane Beyoğlu’nun elinden alan çocuklar büyük mutluluk yaşarken,”çocuklarımızı bayram arefesinde sevindiren Bağlar Belediyesi ve başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” diyen aileler de huzurlu bir şekilde belediyenin giyim mağazasından ayrıldı.

“HALKIMIZIN MUTLULUĞU BİZİM MUTLULUĞUMUZDUR”
Çocukların bayrama mutlu bir şekilde girmesini hedefleyerek bu çalışmayı yaptıklarına işaret eden Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”Her zaman ve her koşulda mazlumların umudu olan, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik devrim niteliğinde hizmetleri hayata geçiren Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir vatandaşımızı umutsuz bırakmamaya kararlıyız” ifadeleriyle sağlanan desteğin önemini ortaya koydu.
İnsanlara destek olmaktan büyük mutluluk duyduklarının altını çizen Başkan Beyoğlu, bu doğrultuda bugüne kadar sosyal ve gönül belediyeciliği anlamında halkın duasını kazanan bir tutum ortaya koyduklarını ifade etti. Beyoğlu,”Halkımızın mutluluğunu kendi mutluluğumuz olarak görüyoruz.” dedi.

Haber: Cihat TOPRAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: