Ajans News Haber

Hani dev projeleri ile küllerinden doğuyor

Hani dev projeleri ile küllerinden doğuyor
106 Okundu Okundu
28 Şubat 2021 - 12:44

ilçe belediye başkanı İbrahim Lale, yıllardır hizmet alamayan kent için projeler geliştirdi. Başkanlık koltuğuna oturduğu günden beri ilçenin sorunlarını çözmek için çalışan Başkan Lale’nin projeleri ile kent adeta küllerinden yeniden doğdu.

Başkan Lale, “Bizim ilçemiz için önemli olan Sokak Sağlıklaştırma Projesi’ni gerçekleştirdik. Projemizi yaptık, bitirdik hayata geçiriyoruz. Daha evvel altyapısını yapmıştık, şimdi de bu projemize başladık. İnşallah 3 zarfında ilçemizin görünümü gerçekten bambaşka olacak. Tabii her şeye dikkat ettik, çarşımızın dış çerçevesi, otomatik kepenk, ahşap görünümü, aydınlatması, gölgeliği gibi her detayını düşündük. çarşısı en güzel görünüme kavuşacaktır. Esnaf projelerin başlamasından sonra Hani de projelerin devamının geleceğine kanaat getirdi. İnşallah biz de diğer projelerimizi yavaş yavaş gerçekleştirmeye çalışacağız.

İlçemizin yüzde 80’i tarımla geçiniyor. Modern bir hayvan pazarı oluşturuyoruz, projesini bitirdik, yakında başlayacağız. İkinci bir şey ulaşımla ilgili, ulaşım sıkıntısı. ile şehirlerarası ulaşım noktasında ilçe otogarımız yoktu. Biz onun da projesini bitirdik, kısa sürede ilçe otogarının da projesini gerçekleştireceğiz. İnsanlarımız artık bundan sonra terör değil, huzur, sosyal faaliyetlerin yapılması için gençlerimiz, nenelerimiz, annelerimiz çocuklarını alıp sosyal faaliyet ortamında bir Millet Bahçesi’nde zaman geçirecek. Projemizi sağ olsun Çevre Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’un sözü ile yerini tahsis edip, o yerin projesini bitirme aşamasında en kısa sürede sosyal faaliyetler içerisinde bir Millet Bahçesi yaptırıyoruz.

Çalışmak isteyen kadınlarımıza iş alanları oluşturmak için büyük bir çaba gösteriyoruz. Burada ilçemizde bir ilk olacak, kadın girişimcilerimize belediye olarak tüm desteklerimizi vereceğiz. Geçenlerde girişimci kadınlarımızla bir protokol imzaladık, inşallah burada yetişen nar, üzüm, süt mamullerini pazarlayacakları organik Pazar kuracağız, protokolü beraber yaptık. Bu bölgede nar ekşisi, pekmez, süt mamullerini pazarlayacağız. Valisi Münir Karaloğlu’na da çok teşekkür ediyoruz, bize çok büyük bir öncülük yapıyor, kendisi Diyarbakır’da organik tarım pazarı yaptırmış bütün ilçeler bu pazarda ürünlerini satıyor. İnşallah olarak bu girişimci kadınlarımızın, o mamullerini orada sergileyeceğiz. Hem mutfaklarına hem de ekonomilerine güç katacak ve kadınlarımızı kazanmaya teşvik edeceğiz.”diye belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: