Ajans News Haber

Gaffar Okkan’ın Balmumu Heykeli Yapıldı

Gaffar Okkan’ın Balmumu Heykeli Yapıldı
94 Okundu Okundu
12 Nisan 2022 - 13:00

Vali Karaloğlu, Türk Polis Teşkilatının 177’inci kuruluş yıldönümü ekinlikleri kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü’nde düzenlenen programa katıldı.

Vali Karaloğlu burada yaptığı konuşmada Şehit Emniyet Müdürü Okkan’ın Diyarbakır ve bölgenin çok sıkıntılı olduğu bir dönemde görevini icra ettiğini, vatan, millet sevgisi ve görev aşkıyla milletin gönlünde taht kurmuş büyük bir devlet adamı olduğunu söyledi.

Okkan’ın, bir taraftan terörle mücadele etiğini, diğer taraftan da devletin şefkatli yüzünü Diyarbakırlıya hissettirdiğini ifade eden Karaloğlu, Okkan’ın belki de halkın gönlünde bu kadar yüksek mertebede bulunmasının karşılığı olarak hain bir pusuyla 5 arkadaşıyla birlikte Diyarbakır sokaklarında şehit edildiğini belirtti.

Karaloğlu, şöyle konuştu; “Ama bir gerçek var ki bu millet kendisine hakkıyla hizmet eden, kendisine gönlünü açan hiçbir devlet görevlisini unutmuyor. Bugün hala Diyarbakır’da Ali Gaffar Okkan, Gaffar babadır, Gaffar abidir. Hala Diyarbakır sokaklarında gezen binlerce Ali Gaffar Okkan var, ona hürmeten Diyarbakırlı hemşerilerimiz çocuklarına Ali Gaffar ismini vermişler. Buda Diyarbakır halkının kadirşinaslığını gösterir. Bu durum bizi ziyadesiyle memnun ve mutlu ediyor”

Diyarbakır’ın bugün, hiç olmadığı kadar huzurlu ve güvenli olduğunu dile getiren Karaloğlu, bu huzur ve güven ortamının sürmesi temennisinde bulundu.

İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın ise milletlerin kahraman evlatlarının omuzlarında yükseldiğini belirterek, Türk milletinin de kahraman evlatlara sahip olma noktasında dünyanın en şanslı milleti olduğunu söyledi.

Şehit Okkan’ın bu kahramanlardan biri olduğunu anlatan Aşkın, Okkan’ın Diyarbakırlıların gönlünde taht kurduğunu ve onu unutmadıklarını belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından İl Emniyet Müdürlüğünün bahçesine geçen Vali Karaloğlu, polisler, şehit yakınları ve gazilerle birlikte iftar açtı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: