Ajans News Haber

Diyarbakırlı Minik Eller Duaya Durdu

Diyarbakırlı Minik Eller Duaya Durdu
16 Okundu Okundu
11 Mart 2021 - 13:44

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Çocuk Şube Müdürlüğü bünyesindeki kreşlerde eğitimlerine devam eden 4 – 6 yaş arası minikler, Miraç Kandili’ni çeşitli etkinliklerle kutladı. Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda yer alan Çocuk Şube Müdürlüğü’nde düzenlenen etkinliğe Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Hayrullah Akyıldız, birim amirleri, eğitmenler, öğrenciler aileleri katıldı.

Kreş eğitimlerinin yanı sıra açılan kurslardan da faydalanan miniklerin oluşturduğu İlahi Korosu’nun seslendirdiği ilahilerle başlayan etkinlikte, minikler için Hacivat Karagöz ortaoyunu sergilendi. Miniklere şeker, ailelerine ise lokum dağıtılan etkinlik edilen dualarla sona erdi.

öğrencileri Miraç Kandili’ni kutladı

Gençlik Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik Şube Müdürlüğü’ne bağlı Bilgi Evi, Miraç Kandil’ini düzenlediği etkinlikle kutladı. Sümerpark ’nde gerçekleşen programda Din Kültürü Ahlak Bilgisi Eğitmeleri, öğrencilere Peygamber Efendimizin hayatını, Miraç Kandil’inin ne oldu olduğu ve bu kıymetli gecede neler yaşandığını öğrencilere aktardı. Öğrenciler merak ettikleri ve konu hakkında bilgi sahibi olmadıkları detayları yanıtlanmak üzere eğitmenlere yöneltti. Yapılan bilgilendirme, soru ve cevapların ardından çocuklar, Peygamber Efendimiz ve Miraç Kandili ile ilgili şiirler ve yazdıkları duygu içerikli kompozisyonları okudu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: